Soubor DM (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou DM je s největší pravděpodobností soubor DRM Delivery Message. Může to být jakýkoli typ souboru, ale obvykle se jedná o zvukový soubor používaný jako vyzváněcí tón nebo multimediální klip v mobilním telefonu. Někdy se také stáhnou do počítače.

Protože jsou tyto soubory chráněny softwarem na ochranu proti kopírování DRM (Digital Rights Management), musí být pro jejich použití autorizován mobilní telefon.

Soubory zpráv o doručení DRM lze stáhnout prostřednictvím instalační služby a předcházet jim další přípona souboru, například file.sis.dm nebo file.sisx.dm.

Jiné soubory DM mohou být místo toho soubory formátu Paradox Data Model používané databázovým softwarem Paradox.

DM je také zkratka pro řadu dalších technických výrazů, jako je přímá zpráva v kontextu online chatu, Správce zařízení, digitální média, správa dokumentů, správce stahování, distribuovaná paměť, datový model a pravděpodobně i další.


Jak otevřít soubor DM

Balíček DRM společnosti Sony Ericsson může otevírat a vytvářet soubory DM, které jsou soubory DRM Delivery Message. Program SISContents může také otevřít soubory DM.

Soubory DM chráněné proti kopírování nelze otevřít, i když soubor přenesete do jiného telefonu. Pokud zařízení používá hardwarové šifrování, soubor bude fungovat pouze na tomto konkrétním zařízení.

Soubory datových modelů Paradox s příponou .DM se otevírají v Paradoxu, který Corel získal v 1990. letech. Corel Paradox 8 byl prvním programem společnosti Corel, který zahrnoval Paradox, ale poté software publikovali spolu s profesionálními verzemi jejich softwaru WordPerfect Office, ale pouze ve verzích 9, 10, 11, 12, X3, X4 a X5.

WordPerfect Office X4 Hot Fix 1 a X5 Hot Fix 1 jsou nejnovější verze, které obsahují Paradox.

Pokud si nejste jisti, jaký program by měl být použit, nebo výše uvedené programy nefungují, otevřete soubor DM, jako by to byl textový soubor, pomocí bezplatného textového editoru. V souboru často najdete nějaký text, často v záhlaví (první část), který vás nasměruje na software, který byl použit k jeho vytvoření, což je užitečné pro určení softwaru, který jej může otevřít.

Jak převést soubor DM

Zvukové soubory ve formátu DM nelze převést na jiný přehrávatelný formát, například MP3, protože jsou chráněny speciálním softwarem na ochranu proti kopírování. Pouze zařízení, které je oprávněno soubor přehrát, má práva k jeho otevření.

Možná však budete moci přejmenovat soubor .DM na .MP3 a přehrát jej tímto způsobem, ale pouze v případě, že se nejedná o soubor bez DRM. Pokud to funguje, můžete spustit MP3 pomocí převaděče zvukových souborů, pokud potřebujete, aby byl v jiném formátu souboru.

Normálně nemůžete jednoduše změnit příponu souboru na něco jiného a očekávat, že bude fungovat v novém formátu. Pokud je však váš soubor DM ve skutečnosti jen přejmenovaným zvukovým souborem, což se občas stává, měl by tento trik fungovat dobře. Pro ostatní typy souborů, kde to nelze provést, je způsob, jak jít.

Pokud lze soubory datového modelu Paradox uložit do jiného formátu, je to pravděpodobně provedeno pomocí výše uvedeného softwaru Paradox. Jak jsme však řekli výše, k používání Paradoxu potřebujete software WordPerfect Office.


Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud se váš soubor DM stále neotevře s žádným z těchto návrhů, ujistěte se, že správně čtete příponu souboru. Některé soubory používají pro příponu podobná písmena, ale nemají nic společného a neotevírají se stejnými programy.

Jedním skvělým příkladem jsou soubory DRM. Vezměte na vědomí, že se nejedná o soubory DRM Delivery Message, ale o soubory, které používají příponu souboru .DRM, což jsou soubory Deus Ex Data nebo soubory Cubase Drum Map. V obou případech se neotevřou pomocí stejných nástrojů, které umí pracovat se soubory DM, ale místo toho použijí nástroje Deus Ex HR Tools a Cubase.

DMG, DMA, DMC a HDMP jsou podobné v tom, že se také nechovají jako soubory DM, a proto se otevírají pomocí různých programů. Pomocí těchto odkazů se dozvíte více o těchto formátech souborů, včetně toho, jak je otevírat a zda je můžete převést do jiných formátů souborů.