Soubor PLS (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou PLS je s největší pravděpodobností soubor Audio Playlist. Jsou to soubory ve formátu prostého textu, které odkazují na umístění zvukových souborů, takže přehrávač médií může soubory zařadit do fronty a přehrávat je jeden po druhém.

Je důležité si uvědomit, že soubory PLS nejsou skutečné zvukové soubory, které přehrávač médií otevírá; jsou to jen odkazy nebo odkazy na MP3 (nebo jakýkoli formát, ve kterém jsou soubory).

Některé soubory PLS však mohou být místo toho soubory MYOB Accounting Data nebo soubory nastavení PicoLog.

Existuje také něco zvaného PLS_INTEGER, které nemá nic společného s žádným z těchto formátů souborů PLS. PLS je také zkratka pro technické výrazy, jako je přepínání fyzické vrstvy, prosím (textový žargon) a služba soukromé linky.


Jak otevřít soubor PLS

Soubory se seznamem zvukových stop s příponou .PLS lze otevírat pomocí iTunes, Winamp Media Player, VLC, PotPlayer, Helium, Clementine, CyberLink PowerDVD, AudioStation a dalších softwarových programů pro správu médií.

Soubory PLS můžete také otevřít v programu Windows Media Player pomocí Open PLS ve WMP. (Více o tom, jak to udělat, si můžete přečíst v tomto výukovém programu gHacks.net).

Jak vidíte níže, soubory zvukových seznamů lze také otevřít pomocí jednoduchého textového editoru, jako je Poznámkový blok ve Windows, nebo něčeho složitějšího, jako je bezplatná aplikace textového editoru.

Zde je ukázkový soubor PLS, který má tři položky:

[seznam skladeb]
File1 = C: Users Jon Music audiofile.mp3
Title1 = Zvukový soubor dlouhý více než 2 m
Délka1 = 246
File2 = C: Users Jon Music secondfile.Mid
Title2 = Krátký 20s soubor
Délka2 = 20
File3 = http: //radiostream.example.org
Title3: Radio Stream
Délka3 = -1
NumberOfEntries = 3
Verze = 2

Pokud k prohlížení nebo úpravám souboru PLS používáte textový editor, uvidíte něco jako výše, což znamená, že vám ve skutečnosti nedovolí použít soubor PLS k přehrávání zvuku. K tomu byste potřebovali jeden z výše uvedených programů

MYOB AccountRight a MYOB AccountEdge mohou otevírat soubory PLS, které jsou soubory MYOB Accounting Data. Tyto soubory se obvykle používají k uchovávání finančních informací.

Soubory PLS vytvořené ze zařízení pro záznam dat PicoLog lze otevřít pomocí softwaru pro záznam dat PicoLog.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor PLS, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory PLS, podívejte se, jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru pro provedení této změny ve Windows.

Jak převést soubor PLS

Než vysvětlíme, jak převést soubor PLS Audio Playlist, měli byste si uvědomit, že data obsažená v souboru jsou pouze text. To znamená, že můžete soubor převést pouze do jiného textového formátu, nikoli do multimediálního formátu, jako je MP3.

Jedním ze způsobů převodu souboru PLS do jiného formátu seznamu skladeb je použití jednoho z výše uvedených otvíračů PLS, jako je iTunes nebo VLC. Jakmile například otevřete soubor PLS ve VLC, můžete použít Media > Uložit seznam skladeb do souboru možnost převést PLS na M3U, M3U8 nebo XSPF.

Další možností je použít nástroj Online Playlist Creator k převodu PLS na WPL (soubor Windows Media Player Playlist) nebo na jiný formát souboru seznamu skladeb. Chcete-li soubor PLS převést tímto způsobem, musíte vložit obsah souboru .PLS do textového pole; text můžete zkopírovat ze souboru PLS pomocí textového editoru.

Pravděpodobně můžete převést soubory MYOB Accounting Data a soubory nastavení PicoLog z PLS do jiného formátu souboru pomocí jednoho z výše uvedených programů, které jej mohou otevřít.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud žádná z výše uvedených informací nebyla při otevírání souboru užitečná, je možné, že příponu souboru špatně přečtete. Některé přípony souborů jsou hláskovány téměř přesně stejným způsobem jako soubory PLS, ale nesouvisí s výše uvedenými formáty, a proto se neotevřou stejnými programy.

Například soubory PLSC (Messenger Plus! Live Script), PLIST (seznam vlastností systému Mac OS X) a PLT (dokument AutoCAD Plotter Document) se neotevřou jako soubory playlistů PLS, i když ve svých příponách sdílejí stejná písmena .

Má váš soubor jinou příponu souboru? Prozkoumejte ten, který máte, abyste získali více informací o programech, které jej mohou otevřít nebo převést.