Soubor XVO (co to je a jak otevřít jeden)

Soubor s příponou XVO je interní video soubor ratDVD používaný softwarem pro kopírování DVD ratDVD.

Řada souborů obvykle doprovází soubory XVO, například soubory XML, IFO a VSI, které jsou obsaženy ve složce AV_TS a poté jsou komprimovány ZIP do formátu, který dokáže software ratDVD rozpoznat.


Jak otevřít soubor XVO

Soubory XVO jsou skutečné videosoubory, které tvoří soubor .RATDVD. Pokud jsou soubory XVO obsaženy v tomto formátu .RATDVD, software ratDVD dekomprimuje soubor RATDVD a použije jeho obsah pro vytvoření DVD.

Aby bylo jasné, samotné soubory XVO se ve skutečnosti v programu ratDVD neotevřou, pokud neexistují ve formátu souboru .RATDVD.

Chcete-li použít soubory XVO s ratDVD, musíte komprimovat složku AV_TS (ta, která obsahuje soubory XVO a další) a soubor Version.XML (soubor XML by měl existovat mimo složku AV_TS) pomocí komprese ZIP a poté přejmenovat. Soubor ZIP do souboru .RATDVD.

K vytvoření souboru ZIP můžete použít bezplatný program zip / unzip, jako je 7-Zip, ale ujistěte se, že úroveň komprese je nastavena na „none“, aby byla data uložena pouze v souboru .ZIP a nebyla skutečně komprimována .

Jak převést soubor XVO

Zatímco soubor XVO je video soubor, nelze jej převést většinou bezplatných převaděčů souborů, protože je to jen část extrahovaného souboru .RATDVD. Není nutné převádět pouze soubor XVO na něco jiného.

Místo toho, jakmile použijete výše popsanou metodu k vytvoření souboru .RATDVD ze souborů XVO, můžete pomocí softwaru ratDVD převést soubor .RATDVD zpět na formát DVD (viz tento návod). Pak byste měli být schopni použít bezplatný převaděč videa k převodu výsledných souborů VOB do formátu souborů, který znáte lépe, jako jsou MP4, MKV, ISO atd.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor neotevře podle výše uvedených pokynů, pravděpodobně to nesouvisí s ratDVD. To se může stát, pokud jste nesprávně přečetli příponu souboru, což je ve skutečnosti docela snadné.

Například soubory VX_ sdílejí dvě stejná písmena přípon souborů, která vidíme u souborů XVO, ale ve skutečnosti zcela nesouvisí. Soubory VX_ jsou komprimované soubory ovladače virtuálního zařízení, které používá operační systém Windows. Nelze otevřít jeden s ratDVD.

Totéž platí pro XOF, VXD, OVX, XVCT a další.

Soubory XV0 jsou ještě složitější, protože nula na konci vypadá jako písmeno O. Jedná se o soubory Lattice XVL Structure, které opět nemají nic společného s ratDVD.

Ve všech těchto příkladech musíte tuto příponu souboru prozkoumat, abyste se dozvěděli více o tom, které programy jsou schopny je otevřít nebo převést.