Jak předem naplánovat Uber

Plánujete velký výlet nebo důležité setkání a potřebujete vědět, jak naplánovat Uber předem? Jste na správném místě.

Aplikace Uber pro iOS i Android má funkci Plánované jízdy, která vám umožní rezervovat si cestu kamkoli od pěti minut do 30 dnů předem.


Jak předem naplánovat Uber

 1. Spusťte aplikaci Uber.

 2. Klepněte na auto-hodiny v Kde pole naplánovat čas vyzvednutí.

 3. Datum se dnes automaticky vyplní a vyzvednutí je naplánováno na pět minut od aktuálního času. Tato pole můžete změnit posouváním nahoru a dolů a přizpůsobením požadovaného data a času vyzvednutí.

 4. Využít Nastavte čas vyzvednutí potvrdit.

  Uber vám automaticky poskytne 15minutové okno vyzvednutí pro vaši jízdu. Při vytváření plánů nezapomeňte zohlednit další dobu cestování.

 5. Na následující kartě uvidíte čas a datum vaší jízdy, Aktuální polohu a Kam vést.

  Pod ní uvidíte Práce, Domov, Uložená místa a poslední cíle z historie vyhledávání.

  Pokud plánujete odejít ze své aktuální polohy, můžete jednoduše klepnout na cíl z navrhovaného seznamu nebo zadat hledání.

 6. Pokud cestujete z jiné adresy, klepněte na Aktuální umístění a vyhledejte správné místo vyzvednutí. Klepněte na ikonu Kde pole, pak buď vyhledejte svůj cíl, nebo vyberte z uložených a navrhovaných míst.

 7. Vaše trasa se zobrazí na mapě spolu s výchozím typem jízdy a odhadovaným tarifem.

 8. Chcete-li zobrazit další informace o jízdném a kapacitě vozidla, přejeďte prstem nahoru po podrobnostech jízdy. Chcete-li zobrazit další možnosti jízdy, jednoduše přejeďte prstem doprava.

  Jízdu UberPool nelze předem rezervovat.

 9. Využít Hotovo nebo přejetím dolů přijměte typ jízdy.

 10. Využít Naplánovat... pro potvrzení rezervace.

 11. Zobrazí se přehled s podrobnostmi o naplánované jízdě, včetně odhadu jízdného.

 12. Vaše jízda je rezervována! Klepněte na Hotovo pro návrat na domovskou obrazovku Uberu.

Jak zobrazit a zrušit plánované jízdy Uber

Jakmile si jízdu zarezervujete, můžete si ji v aplikaci Uber předem zkontrolovat nebo ji předem zrušit.

 1. Chcete-li zobrazit podrobnosti o svých nadcházejících cestách, klepněte na Nastavení v levém horním rohu obrazovky - představované jako tři vodorovné čáry.

 2. Využít Vaše cesty. Otevře se přehled minulých cest, nadcházejících jízd a účtů propojených s rodinným profilem, které sdílejí stejné platební údaje.

 3. Využít Připravované vidět vaše rezervované výlety.

  Zobrazí se seznam naplánovaných jízd spolu s časem, datem a cílem. Můžete také vidět typ jízdy, kterou jste si rezervovali, a odhad jízdného.

  Na této stránce se můžete také rozhodnout zrušit nadcházející jízdu.

 4. Využít Zrušit jízdu chcete-li zrušit plánovanou jízdu, nebo klepněte na Ne pokud nechcete zrušit plánovanou jízdu.

 5. Pokud se rozhodnete zrušit Uber, budou se na vás vztahovat standardní storno podmínky Uberu. Takže pokud jste se shodli s řidičem a on přijal cestu, pravděpodobně zaplatíte poplatek.

S řidičem obvykle nebudete spárováni dříve, než krátce před plánovaným časem vaší cesty (obvykle několik minut), takže zrušení před tímto obdobím by nemělo být zpoplatněno. Pokud však zrušíte během této doby nebo během plánovaného 15minutového okna vyzvednutí, bude vám s největší pravděpodobností účtována pokuta. Uber nespecifikuje své storno poplatky, ale obvykle jsou kolem 5 $. Pokud zrušíte cestu a bude vám účtován poplatek, o kterém se domníváte, že je nesprávný, můžete jej napadnout prostřednictvím procesu Uber's Review My Cancellation Fee.