Soubor A2W (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou A2W je soubor Alice World používaný ve vzdělávacím programu Alice z Carnegie Mellon University. Soubor je 3D animovaná scéna zvaná „svět“, která se používá k výuce počítačového programování.

Soubory A2W jsou pouze archivy ZIP, které obsahují věci jako soubor script.py, některé textové dokumenty, obrázky, četné složky a soubory XML, kterým aplikace Alice rozumí. Při použití softwaru Alice můžete také vidět soubory objektů Alice, soubory tříd a soubory projektů (A2C, A3C a A3P) spolu se soubory A2W.

Soubor A2W může být místo toho soubor Adlib Tracker II Instrument Bank (.A2B), který obsahuje makra. Tento formát souboru obsahuje nástroje, které software Adlib Tracker používá k vytváření hudebních skladeb, a je pravděpodobně vidět spolu se soubory písní Adlib Tracker Song (.A2M) a jednotlivými soubory Instrument (.A2I).


Jak otevřít soubor A2W

Soubory A2W lze otevřít pomocí bezplatného softwaru Alice pro Windows, Mac a Linux prostřednictvím Soubor> Otevřený svět ... menu.

Alice je přenosná, což znamená, že ji není třeba instalovat. Několik vzorových souborů A2W najdete ve složce Alice Required exampleWorlds .

Vzhledem k tomu, že soubory A2W jsou uloženy v archivu ZIP, můžete je také otevřít pomocí 7-Zip nebo některého z těchto bezplatných extraktorů souborů. Otevření souboru A2W tímto způsobem vám nedovolí použít jej s Alice. Tato metoda je užitečná, pouze pokud chcete zobrazit nebo získat přístup k jednotlivým souborům XML, obrázkům atd., Které tvoří soubor.

Program Adlib Tracker II se používá k otevírání souborů Adlib Tracker II Instrument Bank pomocí maker. Tento software běží také na Windows, i když je to program pro DOS.

Přípona souboru .A2W se vzhledem velmi podobá souboru AZW (formát Amazon Kindle), stejně jako souborům ARW a ABW, takže si určitě přečtěte příponu, pokud se váš A2W neotevře s Alice nebo Adlib Tracker .

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor A2W, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory A2W, můžete změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru v systému Windows.

Jak převést soubor A2W

Můžete použít Soubor> Exportovat jako webovou stránku ... možnost v softwaru Alice uložit soubor A2W do složky, která obsahuje soubor HTML a JAR. Poté můžete otevřít soubor HTML ve webovém prohlížeči, jako je Chrome nebo Firefox, a zobrazit animaci bez nutnosti použití Alice.

Nevíme, jestli existuje nějaký způsob, jak převést soubor Adlib Tracker II Instrument Bank (A2W nebo A2B), ale je možné, že software Adlib Tracker to dokáže.

Většinu typů souborů (jako MP3, PDF, JPG atd.) Lze převést s malým úsilím díky mnoha bezplatným převaděčům souborů, ale to prostě neplatí pro soubory Alice World nebo Adlib Tracker.