Soubor ASE (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou ASE je soubor Adobe Swatch Exchange používaný k ukládání kolekce barev přístupné prostřednictvím palety Vzorník některých produktů Adobe, jako je Photoshop. Formát usnadňuje sdílení barev mezi programy.

Software Autodesk může exportovat soubory s touto příponou do formátu Autodesk ASCII Scene Export. Používají se jako soubory prostého textu, které ukládají informace o 2D a 3D scénách. Jsou podobné formátu ASC společnosti Autodesk, ale mohou obsahovat více informací o věcech, jako jsou tvary a body.

Dalšími soubory ASE mohou být zvukové soubory Velvet Studio Sample používané k ukládání zvuků nástrojů nebo grafické soubory Aseprite Sprite.

ASE je také zkratka pro některé nesouvisející technologické výrazy, jako je Application Service Element, Application Services Environment a Automated Software Engineering.


Jak otevřít soubor ASE

Soubory ASE lze otevírat pomocí softwaru Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign a InCopy, stejně jako ukončeného programu Fireworks.

To se děje prostřednictvím palety Vzorník, kterou můžete otevřít pomocí Okno > Vzorník Jídelní lístek. Vyberte malé tlačítko nabídky v pravém horním rohu palety a poté klikněte Vložte vzorky (jmenuje se to Otevřete Knihovnu vzorků v Illustratoru a Přidejte vzorky ve Fireworks).

Pokud nemůžete soubor najít, ujistěte se, že je možnost „Soubory typu:“ nastavena na Swatch Exchange (* .ASE), jinak můžete omylem filtrovat výsledky pro další soubory, například soubory ACO nebo ACT.

Soubory ASE můžete také otevřít online pomocí ASE Color Decoder.

Soubory Autodesk ASCII Scene Export (ASE) a Autodesk ASCII Export (ASC) lze otevřít pomocí AutoCADu a 3ds Max. Jelikož se jedná o textové soubory, lze ke čtení souboru použít libovolný textový editor.

Velvet Studio se používá k otevírání souborů, které jsou ukázkovými soubory Velvet Studio.

Pokud máte soubor Aseprite Sprite, můžete jej otevřít pomocí programu se stejným názvem.

Jak převést soubor ASE

Jak vidíte výše, pro soubory ASE existuje několik různých použití. Nemyslíme si však, že existují jiné převaděče souborů nebo programy než ty, které jsou uvedeny výše, které mohou tyto typy souborů používat.

Pokud hledáte způsob, jak převést soubor Adobe Swatch Exchange do textového formátu, abyste viděli jeho barvy, může být tento příspěvek z komunity Adobe užitečný.

Možná budete moci použít výše uvedený software Autodesk k uložení souboru Autodesk ASCII Scene Export do jiného formátu, ale sami jsme to nezkoušeli, abychom měli více podrobností. Podívejte se na Soubor > Uložit jako nabídka nebo nějaký druh Vývoz možnost — tímto způsobem můžete převést soubor ASE.


Více informací o souborech ASE

Chcete-li vytvořit soubory ASE v programu Adobe, najděte stejnou nabídku v paletě Vzorník, která se používá k otevření souboru, ale místo toho zvolte možnost uložení. Ve Photoshopu se tomu říká Uložte vzorky na výměnu ( Uložit vzorky možnost uloží do ACO).

Ve výchozím nastavení jsou předinstalované soubory ASE uloženy ve složce Presets Swatches programu Adobe.

Soubory aplikace Adobe Swatch Exchange můžete vytvářet v aplikaci Adobe Color, kterou si pak můžete stáhnout jako soubor ASE.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Některé přípony souborů sdílejí některá stejná písmena jako ostatní, ale to nutně neznamená, že formáty souvisejí nebo že je lze otevřít pomocí stejných programů.

Dva příklady jsou soubory AST a ASL. K prohlížení a úpravám těch, které nemusí nutně fungovat se soubory ASE, jsou vyžadovány různé programy nebo pokyny.

Leave a Comment