Soubor PSF (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou PSF je pravděpodobně soubor nastavení Adobe Photoshop Proof Settings. Tyto typy souborů ukládají specifické předvolby barev, takže můžete před tiskem vidět, jak bude obrázek vypadat.

Soubor PhotoStudio je formát obrázku, který také používá příponu souboru .PSF. Mohou obsahovat text, vrstvy a tvary.

Jiné programy mohou používat stejnou příponu souboru, například soubor podpory GPS predikce, soubor AutoCAD PostScript Patterns, soubor Portable Sound, soubor PID Script nebo soubor specifikace produktu HP-UX.

PSF je také zkratka pro zvukový formát PlayStation, progresivní segmentovaný snímek a PC Screen Font, ale tyto pojmy nemají nic společného s formáty souborů, o kterých zde mluvíme.


Jak otevřít soubor PSF

Soubory nastavení Adobe Photoshop Proof lze otevřít v Adobe Photoshopu prostřednictvím Pohled > Nastavení důkazu > Zvyk možnost nabídky. Vybrat Zatížení importovat soubor.

Bezplatný program XnView otevře soubory PSF, které jsou spojeny s programem PhotoStudio společnosti ArcSoft. Program PhotoStudio je také může otevřít.

Ačkoli se tato metoda nevztahuje na většinu ostatních typů souborů, můžete místo toho jen přejmenovat příponu souboru PhotoStudio na JPG a poté ji otevřít v Adobe Photoshopu (a možná i v jiných editorech / prohlížečích obrázků).

Zde je několik informací o dalších programech, které používají soubory PSF:

  • Soubor podpory předpovědi GPS: Sada nástrojů AGI Systems Tool Kit (STK) nebo LinQuest GPS Interference and Navigation Tool (GIANT)
  • Soubor vzorů AutoCAD PostScript: AutoCAD společnosti Autodesk
  • Přenosný zvukový soubor: XMPlay nebo Winamp (oba vyžadují vysoce experimentální plugin), stejně jako přetížení zvuku
  • Soubor PID skriptu: PCMSCAN společnosti Palmer Performance Engineering
  • Soubor specifikace produktu HP-UX: Distributor softwaru HP (SD)

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor PSF, ale je to nesprávná aplikace, nebo byste raději nechali otevřít jiný nainstalovaný program, můžete změnit výchozí program, který tyto soubory otevírá.

Jak převést soubor PSF

Jak vidíte shora, pro váš soubor existuje mnoho možných zdrojů. Je důležité nejprve rozpoznat, k čemu se váš soubor PSF používá, než pochopíte, jak jej převést.

Například soubor nastavení Adobe Proof pravděpodobně není nutné převádět ani jej nelze převést do jiného použitelného formátu. Soubor PhotoStudio je však obrazový soubor, který lze pomocí XnView převést do formátu JPG a dalších podobných formátů.

Stejný postup byste měli použít iu ostatních typů souborů PSF uvedených výše. Soubor můžete otevřít v programu, který jej vytvořil, a poté se pokusit soubor exportovat nebo uložit do jiného formátu.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud se váš soubor neotevře ani po vyzkoušení všech výše uvedených návrhů, je opravdu velká šance, že nesprávně čtete příponu souboru. To se může stát poměrně snadno, protože tolik přípon souborů sdílí stejných několik písmen, což může způsobit, že si s touto příponou zaměníte jinou příponu.

PFS je jedním příkladem, kdy jsou všechna stejná písmena v příponě souboru PSF. Tuto však PhotoFiltre Studio používá pro soubory uloženého výběru.

Dalším je PSS, který se používá pro soubory videohier PlayStation 2, soubory obrazů a zvuků, soubory dat projektu HTML RoboHelp a další.