Soubor ACV (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou ACV je soubor Adobe Curve, který Adobe Photoshop používá k ukládání vlastních barev RGB, které byly upraveny pomocí vestavěného nástroje Curves.

Adobe Photoshop je dodáván s nainstalovanými soubory ACV uloženými v instalační složce programu. Můžete také vytvořit vlastní soubory ACV nebo stáhnout soubory ACV z internetu a poté je pomocí nástroje Křivky importovat do Photoshopu.

Photoshop také používá podobný formát souboru AMP pro ukládání stejných dat nalezených v souborech ACV, ale můžete upravit křivku sami namísto úpravy čáry, kterou jste dostali v nástroji Křivky.

Pokud jste si jisti, že soubor ACV, který máte, nemá nic společného s Photoshopem, může to být soubor zvukového ovladače OS / 2.


Jak otevřít soubor ACV

Soubory ACV se vytvářejí a otevírají pomocí aplikace Adobe Photoshop prostřednictvím jejího Obraz > Úpravy > křivky možnost nabídky (nebo Ctrl + M ve Windows). Vyberte malé tlačítko nastavení / ozubeného kola v horní části okna Křivky a vyberte jednu z nich Uložit předvolbu or Načíst předvolbu, k vytvoření nebo otevření souboru ACV.

Soubor ACV můžete také otevřít uložením do instalačního adresáře aplikace Photoshop. Zobrazí se seznam souboru ACV spolu s dalšími předvolbami v nástroji Křivky. Pokud importujete více souborů Adobe Curve najednou, je to nejlepší způsob, jak to udělat.

Zde je příklad výchozí složky používané pro soubory křivek aplikace Adobe Photoshop ve Windows:

C: Program Files Adobe Adobe Photoshop 2020 Presets Curves

Pokud máte kladný soubor ACV, který se ve Photoshopu nepoužívá, zkuste jej otevřít pomocí bezplatného textového editoru. Když to uděláte tímto způsobem, uvidíte soubor jako textový dokument. Pokud se podíváte do textu, možná budete moci najít některá klíčová slova, která vám pomohou určit, jaký program byl použit k vytvoření souboru ACV, což je obvykle vše, co potřebujete k nalezení programu, který je schopen jej otevřít.

OS / 2 je zkratka pro Operating System / 2, takže ACV, který je souborem zvukového ovladače OS / 2, je zvukový ovladač používaný v tomto operačním systému. Je vysoce nepravděpodobné, že váš soubor ACV má tento formát. Upřímně řečeno, pokud ano, pravděpodobně jste to už věděli.

Opět existuje velká šance, že soubor ACV, který máte, je přidružen k aplikaci Adobe Photoshop. Pokud tomu tak však není, nebo pokud se jiný program ve výchozím nastavení pokusí otevřít soubory ACV a chcete to změnit, je to velmi snadné.

Jak převést soubor ACV

Běžné typy souborů, jako je DOCX a PDF, se často převádějí do jiných formátů pomocí bezplatného převaděče souborů, ale soubory ACV ve skutečnosti neslouží účelu mimo kontext aplikace Adobe Photoshop, takže není nutné převádět soubor ACV do jiného formátu .

Pokud zjistíte, že váš soubor je ve skutečnosti pouze textový soubor, můžete jej pomocí libovolného programu textového editoru převést do jiných textových formátů, jako jsou TXT a HTML. V tomto seznamu nejlepších editorů volného textu najdete naše oblíbené položky.


Stále nemůžete otevřít soubor?

Primární důvod, proč se váš soubor v tomto okamžiku neotevírá, je nejpravděpodobnější, protože se souborem ACV ve skutečnosti nezabýváte. Několik dalších typů souborů používá příponu souboru, která je velmi podobná souboru .ACV, takže pokud se váš soubor neotevře pomocí nástroje Křivky aplikace Adobe Photoshop, ujistěte se, že příponu nesprávně čtete.

Některé další podobné typy souborů Photoshopu zahrnují soubory ACB, ACF, ACO a ACT, ale žádný z nich se neotevře stejným způsobem jako soubory ACV. Další podobně pojmenované, ale jiné přípony souborů než Photoshop zahrnují AC3, SCV, ASV a CVX.

Pokud to opravdu není soubor ACV, který se pokoušíte otevřít, prozkoumejte skutečnou příponu souboru a zjistěte, které programy lze použít k jeho otevření nebo převodu.