Jak připojit Android k PC

Chcete-li připojit Android k počítači, existuje několik možností. Nejběžnějším přístupem je použití kabelu USB, ale existuje řada bezdrátových řešení, která budou fungovat stejně dobře a často nabízejí rychlejší připojení.


Jak připojit Android k PC

Většina zařízení Android se dodává s nabíjecím kabelem USB, přičemž konec nabíječky je připojen přes USB konec kabelu. Pokud odpojíte konec USB od nabíječky, můžete jej připojit k počítači a navázat spojení s počítačem.

Pokud však nemáte kabel USB u sebe nebo upřednostňujete bezdrátové řešení, můžete Android připojit k počítači bez kabelu takto:

 • Používání AirDroid: Tato populární aplikace využívá vaši domácí síť k navázání spojení mezi počítačem a zařízením Android a k přenosu souborů.
 • Bluetooth: Většina moderních počítačů má k dispozici Bluetooth. K přenosu souborů z Androidu můžete použít Bluetooth.
 • Aplikace Microsoft pro váš telefon: Společnost Microsoft nyní nabízí novou aplikaci pro uživatele Windows 10 s názvem Váš telefon, která umožňuje snadné připojení k vašemu Androidu.

Připojte Android k PC pomocí USB

Použití kabelu USB k připojení zařízení Android k počítači je snadné, ale umožňuje pouze přenos souborů tam a zpět. Pomocí tohoto připojení nemůžete na dálku ovládat Android.

 1. Nejprve připojte konec kabelu micro-USB k telefonu a konec USB k počítači.

  Tetra Images / Getty Images

 2. Když připojíte Android k počítači pomocí kabelu USB, zobrazí se v oblasti oznámení Android oznámení o připojení USB. Klepněte na oznámení a poté na Přenos souborů.

 3. Na počítači se zobrazí oznámení s dotazem, co chcete s novým zařízením USB dělat. Vyberte toto oznámení.

 4. Otevře se okno s výběrem, jak chcete zařízení používat. Vybrat Chcete-li zobrazit soubory, otevřete zařízení.

 5. Nyní, když otevřete Průzkumníka Windows, vyberte Toto PC a uvidíte své zařízení k dispozici. Vyberte zařízení, které chcete rozbalit a procházet všechny složky a soubory v telefonu.


Připojte Android k PC pomocí AirDroid

AirDroid je působivá aplikace, protože vám umožňuje nejen přenášet soubory do az vašeho Androidu, ale také obsahuje řadu funkcí dálkového ovládání.

 1. Nainstalujte si AirDroid z Google Play do svého zařízení Android.

 2. Otevřete aplikaci a povolte funkce, které plánujete použít. Možná budete muset vytvořit nový účet AirDroid, pokud aplikaci používáte poprvé.

  Některé funkce, například vzdálené ovládání obrazovky Android, vyžadují přístup root k zařízení. Některé funkce jsou navíc deaktivovány, pokud si nezakoupíte tarif Premium.

 3. Navštivte web AirDroid a přihlaste se ke stejnému účtu, který jste vytvořili výše.

 4. Po připojení se zobrazí hlavní řídicí panel. Vpravo uvidíte panel nástrojů se souhrnem informací o úložišti telefonu. Vlevo uvidíte všechny aplikace, které vám umožňují ovládat telefon.

 5. Chcete-li procházet soubory v telefonu a přenášet soubory tam a zpět, vyberte aplikaci Soubory.

 6. Vyberte aplikaci Zprávy, abyste zkontrolovali uložené zprávy v telefonu nebo zahájili novou relaci SMS s kýmkoli ve vašem seznamu kontaktů.

 7. Můžete dokonce použít aplikaci Fotoaparát ke vzdálenému prohlížení a ovládání fotoaparátu v telefonu Android.


Připojte Android k počítači pomocí Bluetooth

Pokud potřebujete pouze připojení k přenosu souborů, je bluetooth vynikající volbou, protože nevyžaduje žádné kabely a přenosy jsou rychlé a snadné.

 1. Zkontrolujte, zda je Bluetooth zapnuto pro vaše zařízení Android i počítač. Pokud ano, počítač se zobrazí na vašem Androidu jako dostupné zařízení, se kterým se spárujete.

 2. Klepnutím na toto zařízení se s ním spárujete. Měli byste vidět párový kód jak na PC, tak na vašem zařízení Android. Klepněte na Pár k dokončení připojení.

 3. Po připojení klepněte pravým tlačítkem na počítač bluetooth na pravé straně hlavního panelu a poté vyberte jednu z nich Odeslat soubor or Přijmout soubor.

 4. Dále přejděte na soubor v počítači, který chcete přenést, a vyberte další.

 5. Tím se zahájí přenos souborů z počítače do systému Android.

Připojte Android k PC pomocí Microsoft Your Phone

Další pohodlnou cloudovou základnou, která vám umožní přístup k souborům, textům a upozorněním vašeho telefonu, je nová služba poskytovaná společností Microsoft s názvem Váš telefon.

Aplikace Váš telefon je ideální pro situace, kdy jste zapomněli telefon doma. Na svém notebooku stále vidíte všechny zprávy a oznámení, která by vám jinak mohla uniknout.

 1. Nainstalujte si aplikaci Microsoft Your Phone z Google Play do svého Androidu. Budete muset přijmout všechna požadovaná oprávnění zabezpečení.

 2. Nainstalujte si aplikaci Telefon z obchodu Microsoft Store do počítače se systémem Windows 10.

 3. Spusťte v počítači aplikaci Váš telefon a vyberte robot jako typ telefonu, ke kterému se chcete připojit. Poté vyberte Začínáme.

 4. Váš počítač se připojí k telefonu Android. Vybrat Fotografije z levého panelu zobrazíte všechny fotografie v telefonu.

 5. vybrat Zprávy prohlížet zprávy nebo odesílat a přijímat nové zprávy z počítače prostřednictvím telefonu Android.

 6. vybrat oznámení pro zobrazení všech posledních oznámení v telefonu Android.