Soubor CACHE (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou CACHE obsahuje dočasné informace, které program odloží stranou, protože předpokládá, že je budete brzy chtít znovu použít. To umožňuje softwaru načíst informace rychleji, než by bylo potřeba k nalezení původních dat.

Soubory CACHE nemají být nikým otevřeny, protože program, který je používá, je použije, když to bude potřeba, a poté soubory CACHE v případě potřeby zahodí. Některé soubory CACHE mohou být docela velké, v závislosti na programu a datech, se kterými pracujete.

Pokud je váš soubor CACHE v jiném formátu, může se jednat o soubor Snacc-1.3 VDA.

Paul Guzzo / Getty Images

Tento článek se týká pouze otevření typu souboru .CACHE. To by mohlo být zaměněno se soubory mezipaměti, které jsou často odstraněny prostřednictvím prohlížeče, aby se opravily konkrétní chyby. Tyto typy souborů mezipaměti zřídka končí příponou souboru .CACHE.


Jak otevřít soubor CACHE

Většina souborů CACHE, se kterými se setkáte, nemá být otevřena vámi. Jeden můžete otevřít, pokud jej chcete zobrazit jako textový dokument, ale pravděpodobně vám nepomůže přečíst soubor, jako jste zvyklí u běžných textových formátů, jako jsou TXT, DOCX atd. Program, který vytvořil Soubor CACHE je jediný software, který jej může používat.

Chcete-li otevřít soubor CACHE, abyste jej viděli v textové podobě, stačí použít běžný textový editor, jako je Windows Notepad, nebo některý z těchto bezplatných textových editorů. Znovu je text s největší pravděpodobností kódovaný, takže pravděpodobně nebude sloužit žádnému skutečnému účelu.

Jelikož tito textoví editori nerozpoznají příponu souboru .CACHE jako textový dokument, musíte nejprve otevřít program a poté vyhledat soubor CACHE zevnitř programu.

Soubory CACHE, které jsou soubory VDA Snacc-1.3, jsou přidruženy k programu Snacc (Sample Neufeld ASN.1 to C Compiler).

Jak převést soubor CACHE

Soubory CACHE nejsou v běžném formátu jako jiné soubory, takže nemůžete převést CACHE na JPG, MP3, DOCX, PDF, MP4 atd. I když tyto typy souborů lze převést pomocí nástroje pro převod souborů, snaží se použít jeden v souboru CACHE nepomůže.

Soubory CACHE, které lze stoprocentně zobrazit v textovém editoru, však lze převést do jiného textového formátu, jako je HTM, RTF, TXT atd. Můžete to provést prostřednictvím samotného textového editoru.

Pokud máte soubor CACHE ze hry vytvořené pomocí Evolution Engine od Digital Extreme, může jej Evolution Engine Cache Extractor otevřít.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud jste vyzkoušeli výše uvedená doporučení, ale váš soubor se stále neotevře, zkontrolujte znovu příponu souboru. Možná jste to špatně přečetli, což matoucí jinou příponu souboru pro CACHE.

Například soubory CASE sdílejí některé stejné přípony souborů, ale ve skutečnosti jsou ve formátu souboru šablony případu SlipCover. Soubory CASE se používají z jiného důvodu, a proto je nelze otevřít pomocí stejného softwaru, který používá soubory CACHE.


Další informace o složkách mezipaměti

Některé programy mohou vytvořit složku .CACHE. Dropbox je jedním z příkladů - po instalaci vytvoří skrytou složku .dropbox.cache. Nemá to nic společného se soubory .CACHE.

Některé programy vám umožňují prohlížet soubory uložené v mezipaměti vašeho webového prohlížeče, ale jak bylo uvedeno výše, soubory v mezipaměti pravděpodobně nepoužívají příponu souboru .CACHE. K zobrazení souborů, které Google Chrome uložil do složky mezipaměti, nebo MZCacheView pro Firefox můžete použít program jako ChromeCacheView.