Soubor FBR (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou FBR je soubor FlashBack Screen Recording, někdy nazývaný soubor FlashBack Movie, používaný k ukládání videozáznamů z obrazovky počítače. Videa jsou často kombinována se obrázky, zvukem a textem pro použití v ukázkách softwaru nebo tréninkových videích.

Podobně jako soubor FlashBack Screen Recording může být FBR místo toho soubor Mercury Screen Recording používaný softwarem HP Quality Center pro odesílání videozáznamů o problémovém softwaru během testování.

FBR je také zkratka pro některé další technické termíny, jako je poměr front-to-back, pokud jde o sílu signálu antény, a replikační technika založená na tkanině pro ukládání dat.


Jak přehrávat video soubory FBR

Soubory FBR, které jsou soubory FlashBack, se vytvářejí a otevírají pomocí bezplatné softwarové sady FlashBack Express (dříve BB FlashBack). Samotný proces nahrávání se provádí pomocí programu Recorder, ale můžete přehrávat video FBR pomocí softwaru Player.

Rekordér i přehrávač jsou zahrnuty v jednom stahování prostřednictvím výše uvedeného odkazu. Rovněž musíte zadat svou e-mailovou adresu, abyste získali bezplatný licenční kód, který vám umožní používat program.

Chcete-li přehrávat video FBR v jiných programech, jako je VLC, nebo na zařízení Android nebo iOS, měli byste jej nejprve převést do formátu podporovaného těmito programy a zařízeními, jako je MP4.

Některé verze BB TestAssistant, jiného programu od Blueberry Software (stejní tvůrci FlashBack Express), používají také příponu souboru FBR, ale pouze pro verze 1.5 a novější. Starší verze používají příponu souboru FBZ.

Pokud je váš soubor FBR poškozený a při pokusu o otevření způsobuje problémy, přečtěte si tento článek o podpoře FlashBack.

Záznamník obrazovky Mercury od společnosti HP produkuje soubory FBR pouze při připojení k softwaru pro správu kvality Micro Focus. Nástroj s názvem HP Mercury Screen Player může být schopen otevřít soubor FBR, ale již nemůžeme najít odkaz na tento software.

Software pro správu kvality se dříve nazýval HP Quality Center, ale byl zakoupen od společnosti Mercury Interactive Corporation společností Hewlett-Packard v roce 2006 a nyní existuje jako součást podnikového softwaru Micro Focus.

Jak převést soubor FBR

Soubor FBR otevřený bezplatnou verzí aplikace FlashBack Express Player lze převést do formátů video souborů WMV, MPEG4 a AVI. Profesionální verze podporuje několik dalších.

Jakmile je video v jednom z těchto formátů, můžete soubor spustit pomocí bezplatného převaděče videa a uložit jej do jiného formátu, jako je FLV, nebo dokonce jen do formátu zvukového souboru, jako je MP3.

Aplikace FlashBack Express Player může také převést běžný video soubor do formátu souboru FBR prostřednictvím Nástroje> Převést video soubor na film FlashBack Express ... menu.

Nejsme si vědomi žádných nástrojů pro převod, které podporují soubory Mercury Screen Recorder. Pokud se vám však stane, že dostanete kopii přehrávače obrazovky HP Mercury, můžete exportovat video do jiného formátu, podobně jako to můžete udělat se softwarem FlashBack.


Váš soubor se stále neotevírá?

První věcí, kterou zkontrolujete, zda nemůžete otevřít soubor pomocí výše uvedených programů, je jeho přípona souboru. Ujistěte se, že čte „FBR“ a ne něco podobného jako BRL, BR5, GBR nebo FOB. Jen proto, že přípony souborů vypadají podobně (sdílejí stejná písmena), ještě neznamená, že je lze otevřít pomocí stejných programů.

Totéž platí pro ostatní formáty souborů, jako je FB2, což je pro soubory eBook; Soubory FBC, které jsou záložními soubory komprimovaného pomocí Family Tree; Soubory ABR používané v Adobe Photoshopu jako soubory štětců; a FlashGet Incomplete Stahujte soubory, které mají FB! přípona souboru a jsou vytvářeny FlashGet.

Mějte také na paměti, že starší verze aplikace BB TestAssistant (před verzí 1.5) používají příponu souboru FBZ, ale soubor se stále může otevřít pomocí aplikace FlashBack Express Player.

Pokud jste si jisti, že máte co do činění se souborem FBR, který byl vytvořen softwarem pro nahrávání obrazovky FlashBack, poklepáním na soubor jej nedovolíte přehrát, zvažte změnu výchozího programu, který otevírá soubory FBR; měl by to být FlashBack Express Player.

Alternativní metodou pro přehrávání videa FBR je nejprve otevřít software přehrávače a poté použít Soubor > Otevřeno... v nabídce vyberte video ručně.