Soubor EDS (co to je a jak jeden otevřít)

Soubor s příponou EDS je soubor Electronic Data Sheet, nazývaný také soubor Rockwell Automation DeviceNet nebo ControlNet.

Tento formát prostého textu je založen na standardu CANopen a používá se k určení různých popisných a komunikačních dat pro hardwarová zařízení, obvykle v průmyslových automatizačních systémech.

Soubory XDD jsou formát založený na XML specifikovaný v nejnovějším standardu CANopen a nakonec nahradí soubory EDS.

Program pro úpravy videa EditStudio používá soubory EDS také pro soubory projektu EditStudio; stejně jako zvukový syntezátor Ensoniq SQ10, stejně jako soubory diskových obrazů Ensoniq SQ80.

EDS také znamená elektronický přepínač DIP, ale nemá nic společného s formátem souboru.


Jak otevřít soubor EDS

Soubory EDS lze prohlížet, vytvářet a testovat pomocí programu CANeds, který je součástí demo verze CANoe.CANopen a CANalyzer.CANopen.

K dispozici je také bezplatný program příkazového řádku s názvem CANchkEDS, který umožňuje ověřit platnost souboru. CANchkEDS je součástí bezplatného nástroje CANeds.

Vzhledem k tomu, že soubory elektronických datových listů jsou pouze soubory prostého textu, můžete je dokonce prohlížet jako textové dokumenty pomocí libovolného textového editoru, jako je Poznámkový blok Windows nebo jeden z našeho seznamu nejlepších bezplatných textových editorů.

Soubor můžete také přidat do FactoryTalk Linx (dříve RSLinx) pro použití s ​​řadičem řadičů Logix5000.

Pokud je váš soubor EDS spojen se softwarem EditStudio společnosti Mediachance, lze jej samozřejmě s touto aplikací otevřít.

Jediný software, o kterém víme, že by měl otevírat soubory obrazu disku Ensoniq SQ80, se jmenuje Ensoniq Disk Tools, ale nemůžeme najít platný odkaz ke stažení. Společnost Ensoniq byla založena v roce 1982 a poté ji koupila společnost Creative Technology Ltd. v roce 1998, poté ukončili tuto divizi společnosti a ukončili podporu jejích produktů.

Protože existuje více programů, které mohou soubor otevřít, jeden z nich může být použit při poklepání nebo poklepání, ale nemusí to být ten, který byste chtěli soubor otevřít. Naštěstí můžete změnit, který program otevírá soubory EDS.

Jak převést soubor EDS

Soubor EDS, který je uložen ve formátu souboru s elektronickými datovými listy, lze otevřít pomocí CANeds a poté uložit do formátu DCF, XDD nebo XDC, což jsou formáty Konfigurace zařízení, Popis zařízení CANopen a Konfigurace zařízení CANopen.

Vzhledem k tomu, že aplikace EditStudio je videoeditor, můžete svůj projekt exportovat do formátu filmu, ale samotný soubor EDS se používá pouze k ukládání souborů souvisejících s celkovým projektem, nikoli k uchovávání dat videa, se kterými pracujete. Jinými slovy, můžete otevřít projekt (soubor EDS) v EditStudiu, ale technicky jej nemůžete uložit do jiného formátu.

Nezapomeňte, že soubor EDS se liší od souboru ESD. Jinou podobnou zkratkou je EDT, což je zkratka pro Eastern Daylight Time - převod mezi časovými pásmy (EDT na EST atd.) Pomocí TimeBie.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Pokud jste vyzkoušeli prohlížeče souborů EDS shora nebo jste jej dokonce spustili pomocí nástroje pro převod a stále se neotevře, můžete chybně číst příponu souboru.

Například, i když se pro soubory ESD používají stejná písmena přípony souboru, oba ve skutečnosti nemají nic společného (soubory ESD jsou soubory Windows Electronic Software Download). Některé další příklady formátů souborů, které se pravděpodobně neotevřou stejným způsobem, zahrnují EDI (Electronic Data Interchange), DES (Pro / DESKTOP CAD), EDB (Exchange Information Store Database) a EDF (Edificius Project).

Pokud jste si však jisti, že váš soubor má příponu .EDS, pokračujte a otevřete jej v programu Poznámkový blok ++, i když si nemyslíte, že jde o textový soubor. To vynutí otevření souboru jako textového dokumentu. V textu mohou být určité informace, které vás mohou nasměrovat správným směrem, pokud jde o formát souboru a program, který jej může otevřít nebo upravit.