Jak otevírat soubory ZIP na iPadu nebo iPhone

Formát souboru .zip řeší dva problémy. Nejprve zkomprimuje soubory, aby se zmenšil požadovaný úložný prostor, což snižuje dobu přenosu a šířku pásma, když je posíláte přes internet. Formát také umožňuje seskupit sadu složek a souborů do jednoho souboru, takže můžete odeslat několik položek jako jednu přílohu.

V červnu 2019 společnost Apple oznámila podporu otevírání a vytváření souborů zip v aplikaci Soubory od spuštění iOS 13. Pokyny v tomto článku se vztahují na zařízení se systémem iOS 11 až iOS 12.4.


Otevřete a extrahujte obsah souboru ZIP

Můžete si prohlédnout a extrahovat obsah jednotlivých zip souborů pomocí Apple Mail pro iOS, stejně jako u jakékoli jiné aplikace pro iOS, která podporuje náhled obsahu zip souborů.

Chcete-li otevřít soubor ZIP, který obdržíte jako přílohu e-mailu v aplikaci Mail:

 1. Otevřete e-mail obsahující přílohu.

 2. vybrat Klepnutím stáhnete v poli pro připojení souboru.

 3. Jakmile se soubor stáhne, klepněte na něj znovu.

 4. Systém zobrazí informace o souboru zip a obsahu. Může například zobrazit počet souborů a přibližnou velikost spolu s názvem souboru.

 5. Využít Náhled obsahu na zobrazit náhled první položky v souboru zip.

 6. Klepnutím na tři řádky, každý s tečkami vlevo, zobrazíte seznam všech položek v souboru zip.

 7. Klepnutím na název položky v tomto seznamu zobrazíte její náhled.

 8. Když uvidíte soubor, který chcete rozbalit a uložit, klepněte na Ikona sdílení (pole se šipkou směřující nahoru) v pravém horním rohu.

 9. V možnostech, které se zobrazí v dolní části, klepněte na Uložit do souborů.

  Možná budete muset tuto možnost najít trochu posouváním.

 10. Systém zobrazí dostupná umístění. Například většina lidí uvidí iCloud Pohon, Na My iPhone, nebo pokud používáte iPad, Na mém iPadu. Klepněte na libovolné místo, které dáváte přednost.

 11. Jakmile vyberete umístění, klepnutím přejděte na složku, do které chcete extrahovat soubor.

 12. Využít přidat v pravém horním rohu rozbalte vybraný soubor a uložte jej v rozbaleném formátu do vybrané složky.

Soubory zip a e-mail s klávesovými zkratkami

Aplikace Apple Shortcuts, která byla dodána se systémem iOS 12, přidala zkratku „Zip and Email“, která vám umožňuje vytvářet a odesílat soubory ZIP.

 1. Otevřete soubory app.

 2. V nabídce vlevo klepněte na libovolné dostupné místo, například iCloud Pohon, Na mém iPadu, Na My iPhonenebo jiné připojené úložiště (např. Disk Google).

 3. Vpravo klepnutím přejděte do složky obsahující soubor nebo soubory, které chcete změnit na soubor zip.

 4. Využít vybrat v pravém horním rohu.

 5. Klepněte na jeden nebo více souborů nebo složek, které chcete zahrnout do souboru zip.

 6. Využít Share v dolní části obrazovky.

 7. Využít Klávesové zkratky z možností, které se zobrazí.

  Pokud ve spodním řádku možností nevidíte zástupce, přejeďte prstem a klepněte na Moře, a poté povolte posuvník vedle Zkratky a potom klepněte na Hotovo.

 8. Vybrat Zip a e-mail zkratka.

  Pokud možnost nevidíte, klepněte na Získejte další zkratky a typ zip do vyhledávacího pole. Vybrat Zip a e-mail a pak Získejte zástupce přidat do své knihovny.

 9. Zástupce vytvoří soubor ZIP a připojí jej k nové e-mailové zprávě.

 10. Přidejte příjemce, předmět a zprávu a poté odešlete e-mail.


Další možnosti správy souborů Zip

Mnoho lidí instaluje aplikace třetích stran pro kompresi, otevírání a extrahování souborů zip v systému iOS. Například Documents by Readdle umožňuje snadno vybrat několik položek a pak klepnutím na zip tyto položky zkomprimovat do archivního souboru zip. Jiné aplikace, například iZip Pro -Zip Unzip Unrar Tool, nabízejí podporu pro pokročilé funkce zip, jako je schopnost vytvářet a otevírat soubory zip chráněné heslem.

Někteří lidé navíc používají pro práci se soubory ZIP zástupce, aplikaci Apple pro automatizaci pracovních postupů iOS. Klávesové zkratky nabízejí možnost přidat Vytvořit akci a Extrahovat archiv jako akci. Můžete například vytvořit zástupce, který převezme soubor zip, extrahuje obsah a automaticky uloží obsah do vybrané složky. Lidé, kteří upřednostňují programovou, podrobnou kontrolu nad automatizovanými sekvencemi, budou pravděpodobně chtít prozkoumat automatizaci zkratek pro práci se soubory zip.