Jak otevírat HEIC soubory ve Windows

Moderní zařízení jako jsou iOS ukládají obrázky ve formátu HEIC / HEIF. Formát je určen především pro Apple, ale i Windows 10 tento formát zvládne otevřít.

Tato příručka obsahuje podrobnosti o otevírání souborů HEIC v systému Windows. Pokyny fungují pro Windows 10, Windows 8 a Windows 7. MacOS tyto soubory otevírá bez dalších úprav.


Co to jsou HEIC soubory?

Formát HEIC byl společností Apple přijat v roce 2017 jako náhrada za formát JPEG. Mělo by se jednat o efektivnější soubory z hlediska velikosti a kvality. Přípona souboru HEIC je také známá jako soubor HEIF.

V minulosti se používal pro režim portrétu v iPhonu, který mimo jiné umožňuje mnohem kvalitnější obrázky než běžný JPEG. Je to velký nový krok do světa přípon obrazových souborů a skvělý způsob, jak snížit velikost souborů.

Existuje několik klíčových kroků, které leží mezi vámi a možností otevírat tyto soubory ve Windows 7, 8 a 10.

Pokud odesíláte obrazové soubory ze zařízení iOS, například prostřednictvím e-mailu nebo Dropboxu, tak by mělo zařízení iOS automaticky převést soubor do formátu JPG, což znamená, že se nemusíte starat o problémy s kompatibilitou HEIC / HEIF.

Jak otevřít soubor HEIC ve Windows 10

Aktualizace v dubnu 2018 přidala podporu pro soubory HEIC ve Windows 10. Za předpokladu, že je váš počítač aktuální, nemusíte mít strach, že by se vám soubory HEIC ve Windows neotevřeli. Tady je to, o co jde.

  1. Najděte soubor v počítači.

  2. Poklepejte na soubor.

    Prostřednictvím této metody není možné zobrazit náhled obrázku jako u některých jiných souborů.

  3. Nyní by se měl v okně náhledu fotografie otevřít soubor, který jde zobrazit stejně jako jakýkoli jiný obrazový soubor.

    Soubor se neotevře? Stáhněte si doplněk HEIF Image Extensions z Microsoft Store.


Jak otevřít soubor HEIC ve Windows 7 a 8

Otevření souboru HEIC / HEIF je ve Windows 7 a 8 trochu složitější, protože neexistuje žádná přímá podpora pro příponu souboru. Nejlepším řešením je stáhnout si nástroj s názvem CopyTrans HEIC pro Windows. Je to plugin, který otevírá soubory HEIC stejně snadno jako jakékoli jiné soubory. Po jeho instalaci již není nutná žádná další interakce.

Můžete také použít CopyTrans HEIC pro Windows na PC s Windows 10. Ten zobrazuje náhledy obrázků a nabízí také snadné nástroje pro převod.

  1. Navštivte https://www.copytrans.net/copytransheic.
  2. Zvolte možnost Ke stažení, poté nainstalujte software.

  3. Poklepáním otevřete soubor HEIC.