Jak otevírat, upravovat a převádět soubory ABW

Soubor s příponou ABW je soubor dokumentu AbiWord.

Podobně jako formát DOCX v aplikaci Microsoft Word používá textový procesor AbiWord k ukládání formátu RTF, obrázků, tabulek atd. Formát souboru ABW založený na XML.


Jak otevřít soubor ABW

Soubory AbiWord ABW lze otevírat pomocí bezplatného programu pro zpracování textu AbiWord. LibreOffice Writer je také zdarma a funguje dobře se soubory ABW v systémech Windows, macOS a Linux.

Pokud nemůžete soubor otevřít pomocí některého z programů, které jsme právě zmínili, můžete matoucí jiný formát, jako je formát souboru Amazon Kindle eBook (.AZW), se souborem ABW, protože jejich přípony souborů jsou podobné. Totéž platí pro soubory A2W.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor ABW, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději nechali jiný nainstalovaný program otevřít soubory ABW, přečtěte si naši příručku pro provedení této změny v systému Windows.

Jak převést soubor ABW

Pokud již používáte AbiWord nebo LibreOffice Writer, můžete otevřít soubor ABW v jednom z těchto programů a poté jej uložit v novém formátu. Například AbiWord dokáže převádět soubory ABW do formátů MS Word, jako jsou DOCX a DOC, a také do formátů RTF, TXT, EML, ODT, SXW a dalších.

Další možností je použít CloudConvert. Je to bezplatná webová stránka pro převádění souborů, takže stačí nahrát soubor ABW na web a převést jej do jiného formátu, například PDF.

Ačkoli to nemá nic společného s formátem souboru AbiWord Document, ABW také znamená Alcohol by Weight. Pomocí tohoto převaděče na BeerTutor.com můžete převést ABW na ABV (alkohol podle objemu).