Jak otevírat, upravovat a převádět soubory MDT

Soubor s příponou .MDT je ​​datový soubor doplňku Microsoft Access, který používá Access a jeho doplňky pro ukládání příslušných dat.


Na co se soubory MDT používají?

Ačkoli Microsoft Access používá oba typy souborů, soubor MDT by neměl být zaměňován s formátem MDB, který Access používá k ukládání informací o databázi, pokud váš konkrétní soubor MDT náhodou nebude starý soubor šablony Microsoft Access 97.

Soubor MDT může být místo toho soubor šablony databáze GeoMedia Access, což je formát používaný softwarem GeoMedia pro geoprostorové zpracování k vytvoření souboru MDB z jeho dat.

Některý software pro střih videa může také používat příponu souboru MDT k ukládání textu o procesu vytváření videa ve formátu XML. To může, ale nemusí souviset s formátem videa MDT používaným některými fotoaparáty Panasonic.

Software Autodesk (nyní ukončený) Mechanical Desktop (MDT) také používá tuto zkratku, ale nemyslím si, že jeho soubory jsou uloženy s příponou .MDT. Soubory MDT také nemají nic společného s Microsoft Deployment Toolkit (MDT) používaným pro instalaci operačního systému Windows.

Jak otevřít soubor MDT

Aplikace Microsoft Access otevře soubory ve formátu MDT.

Pokud váš soubor MDT není souborem Microsoft Access Data, pak jej s největší pravděpodobností používá Hexagon GeoMedia Smart Client.

Jednoduchý textový editor by měl být schopen otevírat soubory MDT, které jsou vytvářeny z video převaděčů nebo video editorů. Pravděpodobně stačí otevřít tento druh souboru MDT, pokud si nejste jisti, kde program ukládá video soubor, protože umístění videa je uloženo v souboru MDT. V našem seznamu nejlepších editorů volného textu najdete některé dobré možnosti pro prohlížení těchto typů textových souborů MDT.

Pokud je váš soubor MDT přidružen k fotoaparátu Panasonic a je poškozený a nelze jej běžně používat, přečtěte si toto video YouTube o tom, jak opravit soubor MDT pomocí nástroje Grau Video Repair Tool.

Textový editor může být užitečný, i když váš soubor MDT není uložen v žádném z těchto formátů. Stačí tam otevřít soubor a zjistit, zda jsou v celém souboru nějaké informace o záhlaví nebo čitelný text, který naznačuje, jaký program byl použit k jeho vytvoření. To vám může pomoci při hledání softwaru, který podporuje otevření konkrétního souboru.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor MDT, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději nechali otevřít jiný nainstalovaný program, podívejte se na naši příručku Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru. změna ve Windows.


Jak převést soubor MDT

Soubor MDT pravděpodobně nelze převést do jiného formátu, který Microsoft Access rozpozná. Tento typ datového souboru program pravděpodobně používá pouze v případě, že jsou data potřebná, a není určen k libovolnému otevírání, jako u souborů ACCDB a dalších souborů Accessu.

Je pravděpodobné, že aplikace GeoMedia Smart Client může kromě MDT exportovat svá data do jiných formátů, takže předpokládám, že můžete použít stejný program k otevření MDT a uložení do jiného formátu.

Nevidím důvod převádět soubor MDT založený na XML, ale určitě můžete, pokud chcete. Stačí otevřít soubor v textovém editoru a uložit jej do nového formátu, jako je TXT nebo HTML.


Stále nemůžete soubor otevřít?

Než začnete předpokládat, že výše uvedené programy nepracují správně k otevření souboru MDT, můžete zvážit, zda čtete příponu souboru správně. Může být snadné zaměnit jeden formát souboru s jiným, pokud používají podobné přípony souborů.

Například přípona MTD vypadá hodně jako MDT, ale ve skutečnosti se používá pro soubory Musicnotes Digital Sheet Music, formát, který nefunguje s žádným výše uvedeným otevíráním souborů MDT.

Totéž lze říci o souborech MDF, MDL a DMT, které se používají pro jedinečné formáty souborů, které se otevírají pomocí konkrétních a různých softwarových programů.