Jak otevírat, upravovat a převádět soubory EMAIL

Soubor s příponou EMAIL je soubor e-mailové zprávy aplikace Outlook Express. Zahrnuje nejen zprávu e-mailu, ale také všechny přílohy souborů, které byly zahrnuty, když byl e-mail přijat aplikací Outlook Express.

Soubory EMAIL.

Je možné, že soubor .EMAIL je přidružen také ke starému poštovnímu programu AOL.

Soubory EMAIL jsou dnes zřídka vidět, protože novější e-mailoví klienti používají k ukládání zpráv jiné formáty souborů, například EML / EMLX nebo MSG.

Aplikace Outlook Express Email byla ukončena v roce 2006. Doporučujeme používat Outlook.com, e-mailovou službu s bezplatnými možnostmi.


Jak otevřít soubor EMAIL

Soubory EMAIL lze otevírat pomocí služby Windows Live Mail, která je součástí staré bezplatné sady Windows Essentials. Starší verze tohoto programu, Microsoft Outlook Express, také otevře soubory EMAIL.

Tato sada Windows Essential byla společností Microsoft ukončena, ale stále ji lze na některých místech najít. Digiex je jedním příkladem webu, kde si můžete stáhnout Windows Essentials 2012.

Pokud máte potíže s otevřením souboru EMAIL, zkuste jej přejmenovat, aby místo toho používal příponu souboru .EML. Většina moderních e-mailových programů rozpoznává pouze e-mailové soubory, které končí příponou souboru .EML, přestože mohou také podporovat soubory EMAIL, takže změna souboru z použití přípony .EMAIL na .EML by měla program nechat otevřít.

Dalším způsobem, jak můžete otevřít soubor EMAIL, je online prohlížeč souborů, jako je ten, který je šifrovaný. Podporuje však pouze soubory EML a MSG, takže byste měli nejprve přejmenovat soubor EMAIL tak, aby používal příponu souboru .EML, a poté soubor EML nahrát na tento web.

Přejmenování takové přípony souboru ve skutečnosti nevede k převodu do jiného formátu. Pokud přejmenování rozšíření funguje, je to proto, že program nebo web dokáže rozpoznat oba formáty, ale umožňuje vám otevřít soubor pouze v případě, že používá konkrétní příponu souboru (v tomto případě .EML).

Soubor EMAIL můžete otevřít bez aplikace Outlook Express nebo Windows Live Mail pomocí bezplatného textového editoru. Otevření souboru EMAIL v textovém editoru vám umožní zobrazit soubor jako textový dokument, což je užitečné, pokud je většina e-mailů uložena jako prostý text a nepotřebujete přístup k přílohám souboru.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor EMAIL, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevírat soubory EMAIL, podívejte se do příručky Jak změnit výchozí program pro konkrétní příponu souboru ta změna ve Windows.

Jak převést soubor EMAIL

Ačkoli jsme to sami nevyzkoušeli, možná budete moci převést soubor EMAIL pomocí Zamzara. Jelikož však tento starý formát EMAIL nepodporuje, nejprve jej přejmenujte na * .EML. Zamzar dokáže převádět soubory EML do formátu DOC, HTML, PDF, JPG, TXT a dalších.

Je také možné, že výše uvedené e-mailové programy mohou převést soubor EMAIL do nového formátu, ale je pravděpodobné, že podporují pouze EML a HTML.


Stále nemůžete otevřít soubor?

Pokud se váš soubor EMAIL neotevře správně, nezapomeňte, že soubor s příponou .EMAIL není jen takovým obecným „e-mailovým souborem“, který dostanete při stahování e-mailů do počítače prostřednictvím libovolného e-mailového programu. Ačkoli „e-mailový soubor“ a „soubor .EMAIL“ vypadají podobně, ne všechny e-mailové soubory jsou soubory .EMAIL.

Většina e-mailových souborů (tj. Souborů stažených prostřednictvím e-mailového klienta) nejsou soubory .EMAIL, protože formát se používá pouze ve starších e-mailových klientech MS, které většina lidí již nepoužívá. Moderní e-mailové programy používají formáty e-mailových souborů jako EML / EMLX a MSG.