Jak otevírat, upravovat a převádět soubory MAS

Soubor s příponou MAS může být soubor zástupce uložené procedury Microsoft Access. Tento formát ukládá dotaz, který byl předem napsán a používán databází Microsoft Access.

Dalším formátem, který používá příponu souboru MAS, je soubor rFactor Track, který používá videohra rFactor pro simulaci závodů Image Space a ukládá informace o tom, jak by měla závodní dráha vypadat. Některé soubory MAS mohou navíc obsahovat další aktiva, jako jsou data vozidla a zvuku, a někdy se zobrazují vedle souborů MFT.

Pokud není v žádném z těchto formátů, může být soubor MAS místo toho soubor MEGA Alignment Sequence, který ukládá genetickou informaci v binární podobě pro použití se softwarem MEGA. Tento formát se používá k usnadnění sladění genetických kódů mezi různými vzorky.


Jak otevřít soubor MAS

Soubory zástupců uložené procedury Microsoft Accessu se otevírají pomocí Microsoft Access.

rFactor je software, který otevírá soubory rFactor Track. Ve výchozím nastavení jsou některé výchozí soubory MAS nainstalovány ve složce rFactor2 Installed . Na webových stránkách rFactor je k dispozici také přenosný program gMotor MAS File Utility (tj. Nemusíte jej instalovat), který prostřednictvím svého Soubor > Otevřeno... menu.

gMotor MAS File Utility je také součástí stahování „rFactor mod development tool pack“, které také najdete na jejich stránce pro stahování. Můžete si buď stáhnout celý balíček, nebo jen samotný nástroj.

Software používaný k otevírání souborů MEGA Alignment Sequence se nazývá MEGA. Můžete to udělat pomocí nástroje Alignment Explorer pomocí Zarovnat > Otevřít uloženou relaci zarovnání ... položka nabídky. Tato aplikace může použít soubor MAS k vytvoření dalších souborů, jako jsou soubory MEGA Tree Session (.MTS).

Pokud tyto programy neotevřou váš soubor MAS, můžete zkusit textový editor, jako je Poznámkový blok v systému Windows, TextEdit v systému macOS nebo jiný bezplatný program pro textový editor. Když prohlížíte soubor jako textový dokument, můžete často najít slovo nebo dvě, která vám pomohou identifikovat formát, ve kterém se nachází, což je často velmi užitečné při hledání vhodného programu, který může daný soubor otevřít.

Pokud zjistíte, že se aplikace ve vašem počítači pokouší otevřít soubor MAS, ale je to nesprávná aplikace, nebo pokud byste raději měli jiný nainstalovaný program otevřít soubory MAS, přečtěte si náš článek o tom, jak změnit výchozí program pro konkrétní příručku pro příponu souboru za provedení této změny v systému Windows.

Jak převést soubor MAS

Je nepravděpodobné, že soubory MAS používané v aplikaci Microsoft Access lze převést do jiného formátu, ale můžete si to pro jistotu vyzkoušet. Pokud je to možné, budete to moci provést prostřednictvím Soubor > Uložit jako menu.

Pokud chcete převést soubor MAS používaný s rFactor, zkuste prohledat nabídku a Soubor > Uložit jako or Vývoz možnost, což je obvykle způsob, jakým softwarové programy převádějí formáty souborů.

Zatímco MEGA se používá k otevření některých souborů MAS, je nepravděpodobné, že dokáže převést soubory Alignment Sequence - zdá se, že mají omezený účel, a proto pravděpodobně nemají existovat v žádném jiném formátu. Opět je však třeba hledat nějakou nabídku Uložit nebo Exportovat, pokud máte podezření, že můžete ve skutečnosti převést soubor MAS pomocí MEGA.

Stále nemůžete soubor otevřít?

Soubory MAS, které se po vyzkoušení výše uvedených návrhů stále neotevřou, nemusí být ani soubory MAS. Nezapomeňte znovu zkontrolovat, zda nesprávně čtete příponu souboru.

Existuje určitě mnoho příkladů podobně hláskovaných přípon souborů, které zcela nesouvisí se soubory MAS. Příkladem jsou soubory MAT.

Pokud váš soubor nepoužívá příponu souboru .MAS, použijte vyhledávací pole v horní části této stránky nebo přejděte na Google, abyste se dozvěděli více o příponě souboru a zjistili, v jakém formátu je soubor a jaký program je schopen otevřít nebo jej převést.