Jak otevírat, upravovat a převádět soubory ATN

Soubor s příponou ATN je soubor akcí aplikace Adobe Photoshop. Je vytvořen tak, aby zaznamenával kroky / akce ve Photoshopu, a má být znovu „přehrán“ později, aby se tyto kroky automatizovaly.

Soubory ATN jsou v zásadě zkratky ve Photoshopu, které jsou užitečné, pokud zjistíte, že opakovaně procházíte mnoha stejnými kroky; soubor ATN může tyto kroky zaznamenat a poté je automaticky spustit.

Soubory ATN lze použít nejen na stejném počítači, který je zaznamenal, ale na jakémkoli počítači, který je instaluje.


Jak otevřít soubor ATN

Soubory ATN se používají v aplikaci Adobe Photoshop, takže k jejich otevření potřebujete.

Pokud poklepáním nebo poklepáním neotevřete soubor ATN ve Photoshopu, postupujte takto:

 1. Ujistěte se, že Akce paleta je otevřená z Windows Jídelní lístek. Můžete to udělat rychle pomocí Alt + F9 klávesová zkratka.

 2. Klikněte na malou položku nabídky v pravém horním rohu panelu Akce.

 3. Vyberte Načíst akce ... volba.

 4. Vyberte soubor ATN, který chcete přidat do Photoshopu.

Mnoho stažených souborů ATN má formu archivu, jako je soubor ZIP nebo 7Z. K extrahování souboru ATN z archivu potřebujete program jako 7-Zip.

Jak převést soubor ATN

Soubory ATN musí být v určitém formátu, aby je aplikace Adobe Photoshop rozpoznala. Navíc, protože neexistuje žádný jiný software, který používá tyto typy souborů ATN, není nutné soubor převádět do jiného formátu.

Můžete však převést soubor ATN na soubor XML, abyste mohli upravit kroky, a poté převést soubor XML zpět na soubor ATN pro použití ve Photoshopu.

Postup je následující:

 1. Přejděte na ps-scripts.sourceforge.net a klikněte pravým tlačítkem na ActionFileToXML.jsx, abyste uložili soubor JSX do svého počítače (možná budete muset trochu přejít dolů, abyste soubor našli).

 2. Ve Photoshopu přejděte na Soubor> Skripty> Procházet ... a vyberte soubor JSX, který jste právě stáhli. Otevře se nové okno.

 3. Vyhledejte soubor ATN v oblasti „Soubor akce:“ v tomto novém okně a poté v oblasti „Soubor XML:“ vyberte, kam se má soubor XML uložit.

 4. klikněte Proces převést soubor ATN na soubor XML.

 5. Vraťte se na ps-scripts.sourceforge.net a klikněte pravým tlačítkem na ActionFileFromXML.jsx a uložte tento soubor do svého počítače.

  Tento soubor JSX není stejný jako ten z kroku 1. Ten slouží k vytvoření souboru ATN ze souboru XML.

 6. Opakujte kroky 2 až 4, ale obráceně: vyberte soubor XML, který jste vytvořili, a poté definujte, kam má být soubor ATN uložen.

 7. Nyní můžete použít převedený soubor ATN ve Photoshopu jako jakýkoli jiný.

Soubory ATN nejsou nic jiného než pokyny k manévrování kolem Photoshopu, takže nemůžete převést soubor ATN na PSD, což je skutečný soubor projektu, který obsahuje obrázky, vrstvy, text atd.


Další pomoc se soubory ATN

Můžete si stáhnout soubory ATN vytvořené jinými uživateli a importovat je do svého vlastního programu Photoshopu pomocí kroků v první části výše.

Pokud váš soubor ATN nefunguje s Photoshopem, je možné, že váš soubor není ve skutečnosti souborem Akce. Pokud přípona souboru nečte „.ATN“, pak pravděpodobně pracujete se souborem úplně jiného formátu.

Například přípona souboru ATT je velmi podobná ATN, ale patří buď k souborům nástrojů Alphacam Lathe Tool, nebo k datovým souborům Web Form Post Data, z nichž ani jeden nelze použít v aplikaci Adobe Photoshop.

Soubory Elastic Audio Analysis Pro Tools jsou podobné. Používají příponu souboru AAN, kterou lze snadno zaměnit za soubor ATN a pokusit se ji použít ve Photoshopu. Místo toho se soubory AAN otevírají pomocí Pro Tools od Avidu.


Leave a Comment