Soubor ATOM (co to je a jak jej otevřít)

Soubor s příponou ATOM je soubor Atom Feed uložený jako prostý textový soubor a naformátovaný jako soubor XML.

Soubory ATOM jsou podobné souborům RSS a ATOMSVC v tom, že jsou používány často aktualizovanými weby a blogy k publikování obsahu čtenářům zdrojů Atom. Když se někdo přihlásí k odběru zdroje Atom prostřednictvím nástroje pro čtení zdrojů, může zůstat informován o jakémkoli novém obsahu, který web publikuje.

I když je zcela možné mít v počítači soubor .ATOM, je to nepravděpodobné. Za normálních okolností vidíte pouze .atom, když je připojen na konec adresy URL, která používá formát souboru Atom Feed. Odtamtud je méně běžné ukládat soubor ATOM do počítače než jednoduše zkopírovat odkaz na kanál Atom a vložit jej do programu pro čtení zdrojů.

Soubory ATOM.

Soubory ATOM nemají nic společného s textovým editorem Atom ani s telekomunikační zkratkou AToM, což znamená Any Transport over MPLS (Multi-Protocol Label Switching).

Jak otevřít soubor ATOM

Soubory ATOM fungují podobně jako soubory RSS, takže většina služeb, programů a aplikací pro čtení zdrojů, které pracují se soubory RSS, bude také pracovat se soubory ATOM.

RssReader a FeedDemon jsou dva příklady programů, které mohou otevřít kanály Atom. Pokud používáte Mac, prohlížeč Safari může také otevírat soubory ATOM, stejně jako NewsFire.

Některé z těchto programů (příkladem je FeedDemon) může otevřít pouze online kanál Atom, například ten, pro který můžete zadat adresu URL, což znamená, že vám nemusí nutně umožnit otevřít soubor .ATOM, který máte ve svém počítači.

Rozšíření RSS Feed Reader z feeder.co pro webový prohlížeč Chrome může otevírat soubory ATOM, které najdete na webu, a okamžitě je uložit do čtečky kanálů v prohlížeči. Stejná společnost má zde k dispozici čtečku zdrojů i pro prohlížeče Firefox, Safari a Yandex, které by měly fungovat stejným způsobem.

Můžete také použít bezplatný textový editor k otevření souborů ATOM, ale umožní vám je pouze číst jako textový dokument a zobrazit obsah XML. Chcete-li skutečně použít soubor ATOM tak, jak má být použit, musíte jej otevřít pomocí jednoho z výše uvedených otvíráků ATOM.

Jak převést soubor ATOM

Protože jsou formáty tak relatovatelné, můžete převádět zdroje Atom do jiných formátů zdrojů. Chcete-li například převést Atom na RSS, stačí vložit adresu URL zdroje Atom do tohoto bezplatného online převaděče Atom na RSS a vytvořit odkaz RSS.

Výše uvedené rozšíření čtečky zdrojů Atom pro Chrome dokáže převést soubor ATOM na OPML. Chcete-li to provést, načtěte do programu zdroj Atom a poté použijte Exportujte kanály do OPML možnost z nastavení uložit soubor OPML do počítače.

Chcete-li vložit zdroj Atom do HTML, použijte výše uvedený převaděč Atom na RSS a poté vložte tuto novou adresu URL do tohoto převaděče RSS na HTML. Získáte skript, který můžete vložit do HTML pro zobrazení zdroje na vašem vlastním webu.

Protože soubor ATOM je již uložen ve formátu XML, můžete jej pomocí jednoduchého textového editoru „převést“ do formátu XML, který jednoduše změní příponu souboru z .ATOM na .XML. Můžete to také udělat ručně, stačí přejmenovat soubor a použít příponu .XML.

Pokud chcete, aby se obsah zdroje zobrazoval ve čitelném formátu tabulky, abyste snadno viděli název článku, jeho adresu URL a popis, vše nahlášené zdrojem Atom, pak stačí převést zdroj Atom do formátu CSV. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je použít výše uvedený převodník Atom na RSS a poté připojit adresu URL RSS do tohoto převaděče RSS na CSV.

Chcete-li převést soubor ATOM na JSON, otevřete soubor .ATOM v textovém editoru nebo v prohlížeči, abyste viděli jeho textovou verzi. Zkopírujte všechna tato data a vložte je do tohoto převaděče RSS / Atom na JSON v levé části. Použijte RSS do JSON tlačítko převést na JSON a poté stisknout Ke stažení uložit soubor JSON do počítače.