Jak opravit chybu Sdl.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

Chyby Sdl.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru sdl DLL.

V některých případech mohou chyby sdl.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby sdl.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby sdl.dll.

Sdl.dll nebyl nalezen
Start této aplikace se nezdařil, protože sdl.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace
Nelze najít [PATH] sdl.dll
Soubor sdl.dll chybí
Nelze spustit [APLIKACI]. Chybí požadovaný komponent: sdl.dll. Nainstalujte si prosím znovu [APPLICATION]

Chybové zprávy Sdl.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Kontext chyby sdl.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému.

Chybová zpráva sdl.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který může soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.


Jak opravit chyby Sdl.dll

Nestahujte sdl.dll z webu „DLL download“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii sdl.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje.

Spusťte Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě sdl.dll.


 1. Obnovte sdl.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou "chybějícího" souboru sdl.dll je to, že jste jej omylem smazali.

  • Pokud máte podezření, že jste omylem smazali sdl.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete obnovit sdl.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie sdl.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby sdl.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba sdl.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.


 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba sdl.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.


 4. Přeinstalujte program, který používá soubor sdl.dll. Pokud se při použití konkrétního programu vyskytne chyba DLL sdl.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu.

  Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor sdl.dll, pokud je to možné.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s sdl.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor sdl.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

  Soubor sdl.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami - to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velmi velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Vrátit ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby sdl.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.


 7. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor sdl.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

  Je důležité udržovat Windows aktualizovaný, i když sdl.dll není jednou z obsažených aktualizací. Je možné, že soubor DLL závisí na aktualizaci, která ještě není nainstalována z Windows Update, v takovém případě by aktualizace systému Windows mohla poskytnout soubory potřebné k opravě chyb souvisejících se sdl DLL.


 8. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby sdl.dll při jejich selhání.

  • Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.
 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory sdl.dll výše nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 10. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s sdl.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru sdl.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

  čisticí prostředky registru by měly být použity jako pokus „poslední instance“ před dalším destruktivním krokem.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu sdl.dll, měl by to být váš další postup.

  Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby sdl.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 12. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby sdl.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.