Microsoft: do konce roku chystá nový Windows Phone


Americká společnost pracuje na novém smartphonu se špičkovým procesorem a fotoaparátem a objevily se i nové zvěsti o dlouho očekávaném Surface Phone

Podle různých zvěstí Microsoft pracuje na uvedení nového Windows Phone do konce roku. Bohužel pro fanoušky tohoto žánru se, alespoň prozatím, nejedná o dlouho očekávaný Surface Phone, ale o pravděpodobnou aktualizaci stávajícího modelu.

V posledních hodinách začalo po síti kolovat mnoho zvěstí v čele s německým webem WindowsUnited, expertem na zvěsti Microsoftu, podle kterého americká společnost v posledních měsících pracuje na uvedení nového smartphonu na trh. Cílem je, aby se tak stalo do podzimu letošního roku. Zřejmě půjde o zařízení se systémem Windows 10 a mělo by mít některé funkce, jako je špičkový fotoaparát a procesor. Bohužel se bude jednat pouze o "potomka" již známých modelů Lumia 950 a 950 XL. Žádný Surface Phone se tedy nekoná, a to i přes velká očekávání, která o tomto zařízení kolovala vně i uvnitř Microsoftu.

Partnerství s Qualcommem

Velké zklamání uživatelů pramení především z četné kritiky, která se snáší na Windows Store, který stále obsahuje málo aplikací a jen velmi málo těch nejpopulárnějších, které jsou k dispozici na Androidu a iOS. Je však velmi zajímavé, zda nový smartphone využije výhod nové spolupráce mezi společnostmi Microsoft a Qualcomm. Někteří dokonce hovořili o telefonu schopném spouštět software Win32.

Surface Phone

Surface Phone je nejočekávanější mobilní zařízení společnosti Microsoft. Pro mnohé je to jen přelud, pro jiné, jako například pro německý web DrWindows, je to pevná realita. Také proto, že americká společnost usilovně pracuje na vytvoření chytrého telefonu s Windows 10 na procesoru ARM, který by otevřel řadu aplikací, jež v současnosti nejsou k dispozici, a to vše by bylo doplněno vynikajícím výkonem. Podle některých interních informací se očekává, že Surface Phone přijde na trh začátkem roku 2019, ale podle DrWindows by Microsoft mohl vzhledem k nedávným dobrým výsledkům posunout vydání na rok 2018. Podaří se Microsoftu do roka provést skutečnou osobní revoluci v oblasti chytrých telefonů?