Nový Microsoft Surface: jak vypadá a kolik stojí


Včera Microsoft představil téměř kompletní aktualizaci produktové řady Surface: všechny jsou založeny na systému Windows 11, kromě Surface Duo 2 (Android)

Microsoft včera na akci věnované řadě Surface představil několik produktů. Kromě Surface Pro 8, Laptop Studia a Go 3 představil Microsoft také Surface Duo 2, aktualizaci chytrého telefonu se dvěma obrazovkami, který v Redmondu považují za nejdůvěryhodnější alternativu ke skládacím zařízením.

Microsoft Surface Duo 2 je vybaven dvěma 5,8palcovými 90Hz OLED displeji oddělenými pantem s celkovou úhlopříčkou (včetně pantu) 8,3 palce. Tento generační posun s sebou přináší čip Qualcomm Snapdragon 888 5G, 8 GB RAM a až 512 GB úložiště, tři zadní fotoaparáty s rozlišením 12 Mpx a 2x ultraširokoúhlým objektivem a teleobjektivem, baterii s kapacitou 4 459 mAh s rychlonabíjením a bezdrátovým nabíjením a hmotnost, která může být jen velkorysá (284 gramů). Bohužel do Itálie, alespoň zpočátku, nedorazí; ve Francii začínají ceny na 1 599 eurech za 128 GB.

Microsoft Surface Pro 8

Surface Pro 8 byl ohlášen jako nejvýkonnější zařízení dva v jednom na současném trhu. Je vybaven procesory Intel Core 11. generace, až 32 GB RAM a až 1 TB úložištěm na Wi-Fi, zatímco modely s LTE se mohou spolehnout také na vyměnitelné 128 nebo 256GB SSD.

Mezi významné novinky patří 13palcový displej PixelSense Flow, který má obnovovací frekvenci 120 Hz s adaptivní teplotou barev a dokáže spolupracovat s novým perem Surface Slim Pen 2, které je ještě efektivnější pro profesionály a kreativce. Hlavní novinkou jsou nové vibrační motory, které podle Microsoftu dokáží zajistit pocit "skutečného" pera běžícího po papíře, a to i při použití v oblíbených aplikacích, jako je Photoshop.

Baterie vydrží až 16 hodin, nicméně se dobíjí, když je vložena do prohlubně v klávesnici a Surface Pro 8 je zavřený. Nové zařízení typu dva v jednom se v Itálii objeví na začátku roku 2022 za zatím neznámou cenu, v USA však ceník začíná na více než 1 000 dolarech.


Microsoft Surface Laptop Studio

Surface Laptop Studio je hybrid mezi tabletem a notebookem. Stejně jako Pro 8 je Laptop Studio vybaven operačním systémem Windows 11, 14,4palcovým 120Hz dotykovým displejem kompatibilním s perem Surface Slim Pen 2, dvěma porty USB 4, 58Wh baterií a procesory Intel Core i5 nebo i7 11. generace, až 32 GB RAM a 2TB úložištěm. Plánují se tři režimy použití: Laptop, Stage a Studio, které lze střídat díky kloubu vyvinutému společností Microsoft.

Surface Laptop Studio dorazí do Itálie na začátku roku 2022 za zatím neznámou cenu. V USA začíná na více než 1 500 dolarech.


Microsoft Surface Go 3

Surface Go 3 je oproti minulosti výrazně vylepšený: o 60 % vyšší výkon díky čipům Intel Core 10. generace, ale jako "základní" varianta je k dispozici i dvoujádrový Intel Pentium Gold 6500Y. Microsoft oznámil vývoj režimu speciálně pro děti, který umožňuje vytvořit více uživatelských profilů, takže je ideální pro sdílené používání v rodině.

Microsoft Surface Go 3 se v Itálii objeví od 5. října 2021 s cenovkou začínající na 449 EUR.