Microsoft oznamuje novou aktualizaci Windows 10 2H20


Microsoft oznámil další aktualizaci Windows 10, která se ke všem uživatelům dostane v listopadu 2020

Mnoho uživatelů ještě neobdrželo květnovou aktualizaci Windows 10, ale Microsoft již oznamuje další půlroční aktualizaci, Windows 10 20H2 (2020, druhá polovina). Na rozdíl od toho, co si mnozí mysleli, je však ohlášeno jen málo nových funkcí.

Podle Microsoftu se totiž příští půlroční aktualizace bude zabývat především kvalitou. Jinými slovy, Microsoft bude opravovat chyby a vylepšovat funkce, aby bylo používání systému Windows 10 plynulejší a příjemnější. Proto se zdá, že nových funkcí, které nebudou s druhou aktualizací 2020 představeny, je již nyní více než těch, které budou představeny. První beta verze této aktualizace již byla 16. června uvolněna uživatelům přihlášeným do "kanálu Beta", tj. bývalého "Slow ringu" programu Windows Insider.

Windows 10 20H2: Co to nebude

Při čekání na to, až Microsoft oficiálně zveřejní nové funkce Windows 10 20H2, můžeme již nyní odhadnout, které z nich nebudou zavedeny. Například nový Průzkumník souborů s většími ikonami, větším prostorem mezi položkami a mnoha současnými skrytými položkami se v této aktualizaci neočekává. Totéž platí pro nový "Fluent Design", z něhož bylo zatím k vidění jen několik ikon. Nebude chybět ani nová nabídka Start bez živých dlaždic.


Windows 10 20H2: kdy přijde

Jak již bylo zmíněno, beta testerům je již distribuována raná beta verze Windows 10 20H2. Úplnější a finální verze by mohla přijít během několika týdnů. Microsoft nicméně potvrzuje, že nemá v plánu měnit svou politiku distribuce aktualizací (oficiálních i beta verzí), ale bude se nadále "učit a přizpůsobovat", aby proces vylepšil na základě zpětné vazby od uživatelů.


Windows 10 20H1 je fiasko

Zprávy o problémech vzniklých při instalaci Windows 10 20H1 (2020, první polovina, obecně známá jako May Update) však mezitím přibývají každým dnem. Nejprve se objevily problémy s tiskárnou, které se později potvrdily a zahrnovaly tisk do souborů PDF. Poté byly hlášeny problémy s grafickým uživatelským rozhraním, které se měnilo na rozhraní pro tablety. Nakonec se objevila nepříjemná chyba: systém Windows stále žádá uživatele o optimalizaci disku a tvrdí mu, že musí defragmentovat i disk SSD.