Soubory v ohrožení: Microsoft blokuje aktualizaci Windows 10


Microsoft našel v nejnovější aktualizaci Windows 10 řadu chyb, které mohou omylem odstranit některé soubory z vašeho počítače, zde je návod, co dělat

Pokud jste ještě neaktualizovali Windows 10 na říjnovou aktualizaci, počkejte s tím. Společnost Microsoft zablokovala vydání ISO kvůli problémům, které nahlásilo několik uživatelů na stránkách podpory na jejích webových stránkách. Konkrétně se zdá, že po aktualizaci zmizelo několik souborů uložených na pevném disku počítače.

Redmond proto dočasně zablokoval možnost aktualizovat zařízení prostřednictvím služby Windows Update a dalších specializovaných nástrojů, jako je například nástroj Windows 10 Update Assistant - Media Creation Tool. Společnost Microsoft stále nepřišla na to, co se děje a která nová funkce nakonec náhodně odstraní některé soubory uložené v našem počítači. Systém Windows 10 prozatím nebude možné aktualizovat na nejnovější dostupnou verzi, dokud vývojáři společnosti Microsoft problémy neopraví. Případné sdělení o případném odblokování aktualizace nebo dalších komplikacích poskytne sám Microsoft na oficiálním blogu www.answers.microsoft.com/it-it/windows/forum.

Jak kontaktovat Microsoft v případě ztráty důležitých souborů

Co dělat, pokud jsme již provedli aktualizaci a při opětovné kontrole jsme zjistili, že některé důležité soubory pro naši práci nebo studium byly z počítače odstraněny? Společnost Microsoft zřídila řadu kanálů, přes které se lze v takových případech obrátit a pomoci lidem obnovit jejich dokumenty. Z Redmondu tvrdí, že všechny soubory omylem smazané po aktualizaci systému Windows 10 lze obnovit. Uživatelům, kteří po aktualizaci na verzi 1809 ztratili soubory, doporučujeme kontaktovat technickou podporu prostřednictvím tohoto odkazu. Případně se můžete obrátit na společnost Microsoft a pracovníky podpory ve vaší oblasti telefonicky.

V případě Itálie je telefonní číslo: +39 02 38 59 14 44. Pokud chceme místo toho přímý kontakt s operátorem systému Windows 10, který nám pomůže v živém chatu, zatímco jsme u počítače, můžeme použít webovou aplikaci společnosti Microsoft na adrese www.support.microsoft.com/it-it/contactus/. Na některých sociálních sítích, například na Twitteru a Facebooku, je možné prostřednictvím různých oficiálních stránek společnosti Microsoft odeslat zprávu na její online zákaznickou podporu a získat další informace o tom, jak obnovit naše omylem odstraněné soubory z aktualizace systému Windows 10.


Co dělat, pokud jsme s aktualizací systému Windows 10 přišli o soubory

Pokud jsme s nejnovější aktualizací přišli o soubory kvůli chybě systému Windows 10, je třeba kromě kontaktování zákaznické podpory společnosti Microsoft udělat, nebo spíše neudělat, jednu důležitou věc: Nepoužíváme nástroje ani aplikace na čištění počítačových souborů. Pokud používáme aplikace, jako je CCleaner nebo podobné, existuje vážné riziko ztráty souborů omylem odstraněných z Windows 10, ale přesto navždy uložených v nějakém vzdáleném koutě našeho počítače. Společnost Microsoft rovněž oznámila, že v nejbližší době budou vydány záplaty a řada nových aktualizací, které pomohou chybu z nejnovější verze jejího operačního systému odstranit.