Přichází Blackberry Aurora, nový smartphone s Androidem bez klávesnice


Blackberry Aurora je výsledkem spolupráce s indonéskou společností BB Merah Putin, která má rozšířit trh kanadské společnosti v jihovýchodní Asii

Blackberry Aurora je smartphone se specifikacemi střední třídy, který byl až do včerejška znám pod kódovým označením BBC110-1. Oznámení přišlo od indonéské společnosti BB Merah Putin, které BlackBerry v září loňského roku udělilo právo používat svou značku.

John Chen - generální ředitel společnosti BlackBerry - uvedl, že tento model je "vyroben pro Indonésii", i když není vyloučeno, že by mohl být k dispozici i na dalších rozvíjejících se trzích kromě země jihovýchodní Asie. Je však nepravděpodobné, že bychom se jí dočkali na "prémiových" trzích, jako je Itálie. Jak uvidíme za chvíli, jedná se o zařízení nižší střední třídy, které se vyznačuje technickými specifikacemi, jež nejsou na nejvyšší úrovni. Technická karta však více než dostačuje k tomu, abyste mohli BlackBerry Aurora používat při hlavních každodenních činnostech: od čtení e-mailů až po aktualizaci sociálních sítí.

Blackberry Aurora, technické parametry, vydání a cena. 

Blackberry Aurora má design charakteristický absencí fyzické klávesnice s nezaměnitelnými tlačítky, ale je vybaven plně dotykovým 5,5palcovým displejem IPS HD s rozlišením 1 280 x 720 pixelů. Hnacím motorem je čtyřjádrový procesor Snapdragon 425 s frekvencí 1,4 Ghz a grafickým procesorem Adreno 308, kterému asistují 4 GB RAM a 32 GB fyzické paměti s možností rozšíření až o 256 GB pomocí karty microSD. Jedním z hlavních rysů je přítomnost dvou slotů pro karty SIM 4G LTE. Specifikace Blackberry Aurora doplňuje duální fotoaparát - 13 MPix zadní fotoaparát s dvoutónovým LED bleskem a 8 MPix přední fotoaparát -, konektivita Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1, GPS + GLONASS, baterie s kapacitou 3 000 mAh a operační systém Android 7.0 Nougat. To vše je integrováno do modelu s rozměry 152 x 76,8 x 8,55 mm a hmotností 178 gramů. Blackberry Aurora se dá předobjednat do 12. března za cenu 3 499 000 indonéských rupií, což je v přepočtu asi 250 eur.