Superpočítače Apple, nové MacBooky Pro přijdou do konce roku


Apple je prý už připraven inovovat svou vlajkovou řadu notebooků s procesorem Intel Kaby Lake a až 32 GB RAM

Apple je připraven. Do konce roku uvede cupertinská společnost na trh nový model MacBooku Pro s procesorem Intel sedmé generace, který byl představen během veletrhu CES 2017 v Las Vegas. Tyto zvěsti pochází od Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities, který je obvykle velmi spolehlivý, pokud jde o kroky společnosti Apple.

Od uvedení MacBooku Pro na trh 27. října loňského roku vyjadřovalo mnoho uživatelů Maců - zejména těch, kteří používají produkty Apple k práci - nespokojenost s nejnovější aktualizací notebooků se systémem macOS Sierra. Mezi další zklamání patří operační paměť MacBooku Pro - pouze 16 GB místo 32 GB - a absence procesorů Kaby Lake v době, kdy je ostatní výrobci počítačů, například HP, již nabízeli jako volitelnou možnost. Jednou z odpovědí, kterou naznačuje Kuo, je, že iPhone přináší Applu více peněz než Mac, a to do té míry, že Bloomberg dokonce tvrdí, že cupertinská společnost už ani nemá softwarový tým, který by se Macu věnoval.

Více paměti a výkonu

Apple se nehodlá vzdát svých uživatelů. Ming-Chi Kuo z KGI se domnívá, že jako první dostanou aktualizaci 12palcové MacBooky - uvedené na trh v roce 2015 - s novými procesory Kaby Lake a až 16 GB RAM již na začátku března. Očekává se, že výroba 13- a 15palcových MacBooků Pro začne ve třetím čtvrtletí a bude zahájena do konce letošního roku. Jednou z nejočekávanějších novinek bude sedmá generace procesoru Intel Kaby Lake a jediným modelem s 32 GB RAM bude 15palcový MacBook Pro. Podle zvěstí se Apple možná rozhodne zlevnit i 13palcovou verzi bez Touch Baru.

.