Apple: nové AirPods 2 přijdou v roce 2019


Podle nejnovějších zvěstí Apple uvede AirPods 2 na trh v roce 2020, zatímco bezdrátová nabíjecí krabička přijde už v roce 2019, zde jsou všechny podrobnosti

Podle známého korejského analytika Ming-Chi Kuo, který je vždy velmi dobře informován o nadcházejících novinkách společnosti Apple, bude rok 2019 časem pro nové AirPods. Podle Ming-Chi Kuo budou nová sluchátka AirPods vyrobena z jiného materiálu než ta, která byla k vidění v minulosti. Apple je navrhne tak, aby byla odolnější vůči změnám teploty a ergonomičtější v každé situaci, ať už běháte, nebo cestujete vlakem či autobusem. Změna materiálu, která by podle korejského analytika mohla způsobit zvýšení výrobních nákladů, a tedy i konečné ceny bezdrátových sluchátek Cupertino, až o 60 %. Přístroj také odolá potu tak, aby byl použitelný i v případě extrémních sportů, které výrazně zvyšují naše pocení. Nejočekávanější novinkou však určitě bude pouzdro pro bezdrátové nabíjení AirPods.

Jak budou AirPods 2 vypadat

Kromě těchto prvních zvěstí, které zveřejnil Ming-Chi Kuo, nemáme o AirPods 2 mnoho informací a funkcí. Víme však, že nová bezdrátová sluchátka Apple by se měla objevit koncem roku 2019 nebo nejpozději v roce 2020. Zatímco někteří předpovídali přistání bezdrátového pouzdra AirPod (kompatibilního i s dřívějšími modely) v září příštího roku, aby se shodovalo s obvyklým představením iPhonů 2019 v Cupertinu. Kromě již zmíněných funkcí, jako jsou nové materiály, odolnost proti potu a bezdrátové nabíjení uvnitř pouzdra, budou mít nová AirPods 2 také zabudovanou Siri. K provedení určitých akcí tak budeme muset používat pouze hlasové příkazy. Třeba když řekneme umělé inteligenci Apple, aby zavolala kontaktu ze smartphonu nebo přehrála konkrétní hudbu ze streamovací aplikace nebo z naší multimediální knihovny v iPhonu. Sluchátka AirPods 2 budou mít Bluetooth 5.0, což znamená duální zvuk, takže můžete přehrávat zvuky ze dvou různých zařízení současně.