5 nejlepších bezplatných aplikací pro fotoaparáty pro Android v roce 2020

Vzhledem k tomu, že fotoaparáty smartphonů jsou propracovanější, existuje mnoho bezplatných aplikací pro fotoaparáty, díky nimž budou vaše fotografie ještě lepší. Nejlepší bezplatné aplikace pro fotoaparáty pro Android jsou skvělou alternativou nebo doplňkem vaší standardní kamery.


Nejprve prozkoumejte svou základní kameru

Skladová kamera ve vašem telefonu stojí za vyzkoušení, než si stáhnete aplikaci třetí strany. Telefony Pixel mají vestavěný fotoaparát Google, zatímco Samsung, LG a nabízejí alternativní fotoaparáty. Možná zjistíte, že sériová kamera má všechny funkce, které potřebujete, včetně filtrů, funkcí úprav, funkce časovače, režimů fotografování, jako je panorama, a dalších.

Telefony Pixel mají rychlý fotoaparát, který dokáže dosáhnout efektu bokeh (kvalita rozmazaného pozadí) a má integrovanou optickou stabilizaci obrazu. Podporuje také 4K video. Přední fotoaparát má režim portrétu pro dokonalé selfie. Uživatelé Pixel také zdarma získají neomezené úložiště fotografií v plném rozlišení ve Fotkách Google, což je velké plus.

Nejnovější smartphony Samsung Galaxy mezitím mají duální objektivy, které zajišťují efekt rozmazaného pozadí a zlepšený výkon při slabém osvětlení. Nejnovější modely LG se při identifikaci scény a výběru nejlepšího režimu fotografování spoléhají na umělou inteligenci (AI). Dokonce i mnoho rozpočtových linek pro Android, jako jsou Asus Zenphones, HTC Android a Huawei modely, mají fotoaparáty se dvěma objektivy, filtry vylepšující selfie a další.

Chcete-li ze svého vestavěného fotoaparátu vytěžit maximum, ujistěte se, že je váš smartphone aktuální, a podívejte se na nastavení; mohou existovat funkce, které jste dosud neobjevili. Přesto, pokud zjistíte, že váš základní fotoaparát chybí nebo nemáte vlajkovou loď smartphonu, zvažte jednu z následujících aplikací.

Candy Camera: Nejlepší pro selfie selfie na další úrovni

Co se nám líbí

 • Nabízí bezplatné editační funkce a filtry.

 • Filtry můžete použít ve videohovorech zvaných Candy Call.

Co se nám nelíbí

 • Funkce hubnutí je obtížná.

Candy Camera je bezplatná aplikace pro fotoaparáty, která získá výběr editorů z obchodu Google Play a zaměřuje se na selfie. Má filtry určené k tomu, aby fotografie byly lichotivější, funkce krásy včetně líčení, samolepek a tvůrce koláží. Na stránkách Facebook a Instagram můžete vidět příklady toho, co Candy Camera dokáže.


Cymera: Nejlepší pro opravování selfie

Co se nám líbí

 • Nabízí spoustu bezplatných filtrů, samolepek a dalších efektů a nástrojů.

 • Kromě obrázků v galerii může upravovat i fotografie z jiných aplikací.

Co se nám nelíbí

 • Poněkud matoucí rozhraní.

Cymera od SK Communications zahrnuje filtry, koláže, nástroje pro korekci pleti, samolepky a řadu nástrojů pro úpravy; upravovat fotografie z jiných aplikací, včetně Camera360 a VSCO. Aplikace fotoaparátu je zdarma ke stažení a zatímco její seznam zmiňuje nákupy v aplikaci, všechny filtry, efekty a další nástroje v obchodě v aplikaci jsou také zdarma.


Otevřít fotoaparát: Nejlepší pro přizpůsobení

Co se nám líbí

 • Nejsou žádné nákupy v aplikaci ani rušivé reklamy.

 • Můžete jej nakonfigurovat pro praváky nebo leváky.

 • Aplikace podporuje RAW (nekomprimované) obrázky.

Co se nám nelíbí

 • Některé problémy s výkonem hlášené v recenzích obchodu Google Play.

Aplikace Otevřená kamera je zdarma a je téměř dokonalým doplňkem Androidu, protože oba jsou open-source. Nabízí také řadu funkcí, jako je stabilizace obrazu, označování GPS, časovač a další.

Photoshop Express: Nejlepší pro úpravy fotografií a koláže

Co se nám líbí

 • Má užitečné nástroje, jako je odstraňování vad, kontrola expozice, sytost a další.

 • Aplikace obsahuje více než 80 filtrů.

 • Před sdílením fotografií online můžete přidat vodoznak.

Co se nám nelíbí

 • Může vám chvíli trvat, než se naučíte, jak nástroje používat.

Photoshop je již dlouho go-to software pro fotografy a jeho mobilní aplikace nezklame. Bezplatná aplikace Photoshop Express obsahuje nejrůznější editační funkce, včetně nástrojů pro oříznutí, otočení, převrácení, vodoznak a opravu. Umožňuje také vytvářet fotografické koláže a dokonce je tisknout z aplikace.

Camera360: Nejlepší pro selfie samolepky

Co se nám líbí

 • Může na vaše fotografie přidat samolepky a 3D samolepky.

 • Má vestavěný editor fotografií.

Co se nám nelíbí

 • Reklamy mohou být rušivé.

Camera360: Selfie Photo Editor (zdarma s nákupy v aplikaci; 0.99 $ - 4.99 $) obsahuje filtry objektivu, které můžete použít při fotografování, stejně jako editor fotografií a knihovna samolepek. V obchodě Google Play získává volbu editorů.