Chytré telefony Huawei, přichází nové grafické rozhraní EMUI 10.1: jaké změny


Stále více zařízení Huawei dostává aktualizaci na EMUI 10.1: tady jsou jejich specifikace a změny v novém grafickém rozhraní

Huawei dokončuje zavádění grafického rozhraní EMUI 10.1 v Kanadě a západní Evropě včetně Itálie. Nejnovější verze rozhraní, která debutovala spolu se smartphonem Huawei P40, se tak dostane na několik dalších zařízení.

Současně probíhá uvolňování EMUI 10.0.174 na starší smartphony, jako jsou Huawei P20 a P20 PRO. Zatímco druhá jmenovaná aktualizace je rozhodně objemná (stáhne se přibližně 4,4 GB), EMUI 10.1 je rozhodně lehčí: stáhne se jen 150 MB dat. V obou případech však aktualizace přichází prostřednictvím OTA a není nutné ji stahovat a následně ručně instalovat na webové stránky čínského giganta. Obě aktualizace také zvyšují bezpečnost zařízení, protože obsahují také bezpečnostní záplaty systému Android vydané společností Google v srpnu.

EMUI 10.1: co je nového

EMUI 10.1 přichází do řady modelů Huawei, chytrých telefonů i tabletů: Huawei P30, Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20, Huawei Mate 20 Pro, Porsche Design Huawei Mate 20 RS, Huawei Mate 20 X 4G, Huawei Mate 20 X 5G, Huawei nova 5T, Huawei Mate Xs, Huawei P40 lite, Huawei nova 7i, Huawei Mate 30, Huawei Mate 30 Pro, Huawei Mate 30 Pro 5G, Huawei MatePad Pro a Huawei MediaPad M6 10,8".

V praxi se nezdá, že by se objevily nějaké zásadní novinky, nebo alespoň uživatelé, kteří si jej pořídili, zatím žádné nehlásili, s výjimkou problému s baterií. Jisté však je, že nové EMUI obsahuje srpnové bezpečnostní záplaty, a to je velmi důležité.


EMUI 10.1: problémy s baterií

Od té doby, co společnost Huawei vydala EMUI 10.1 pro první zařízení v červenci, se objevily zprávy o problémech s výdrží baterie, přičemž mnoho uživatelů si stěžovalo, že se výdrž jejich smartphonu po aktualizaci výrazně snížila.

Objevily se zejména zprávy o náhlém poklesu výdrže baterie z jednoho okamžiku na druhý, pro který zřejmě neexistuje žádné vysvětlení.

Chytré telefony a tablety čínského výrobce automaticky zjišťují, které aplikace spotřebovávají nejvíce energie, a průběžně upravují dostupné zdroje tak, aby byla zachována výdrž baterie. Problém s baterií po aktualizaci na EMUI 10.1 by tedy mohl souviset s touto funkcí.