Aplikace pro zpracování textu pro telefony a tablety Android

Zvažovali jste získání aplikace textového procesoru do zařízení Android? Aplikace pro zpracování textu se neomezují pouze na iPady. Chcete-li zobrazit dokumenty, jako jsou soubory Word, tabulky, soubory PDF a prezentace PowerPoint, nebo vytvořit nové dokumenty na tabletu nebo telefonu, pravděpodobně existuje aplikace, která je pro vás to pravé.

Zde je několik z nejlepších a nejpopulárnějších aplikací pro textový procesor Android.


1. OfficeSuite Pro + PDF

MobiSystems Co se nám líbí

 • Plně vybavený kancelářský balíček

 • Volná zkušební verze k dispozici

 • Zpracovává řadu formátů

Co se nám nelíbí

 • Poněkud nákladné

OfficeSuite Pro + PDF od MobiSystems (k dispozici v obchodě Google Play) je robustní aplikace, která je bohatá na funkce a umožňuje vám vytvářet, upravovat a prohlížet dokumenty Microsoft Word, Microsoft Excel a PDF a schopnost prohlížet soubory PowerPoint.

OfficeSuite + PDF je bezplatná zkušební verze aplikace, která vám dává šanci aplikaci vyzkoušet, než se ji rozhodnete zakoupit.

Tato aplikace se snadno používá a akce, jako je nastavení okrajů a zarovnání textu, jsou jednoduché. Dobře zvládá vkládání obrázků a dalších médií a formátování a manipulace s textem jsou také jednoduché.

Jednou z nejlepších funkcí OfficeSuite Pro je, jak dobře zachovává formátování v dokumentech. Přenos dokumentu z notebooku pomocí aplikace Microsoft Word pomocí cloudového úložiště (příklady služeb cloudového úložiště, které nabízejí volné místo, zahrnují Microsoft OneDrive a Disk Google) nemělo za následek žádné změny formátu.

Stáhněte si OfficeSuite Pro + PDF pro Android

2. Google dokumenty

Google, co se nám líbí

 • Nejčastěji podporováno

 • Dostupné kdekoli a snadné nahrávání

 • Uvolnit!

 • Podporuje spoustu formátů souborů

Co se nám nelíbí

 • Vyžaduje připojení k internetu

Dokumenty Google pro Android jsou součástí sady kancelářských aplikací pro produktivitu, která zahrnuje Dokumenty, Tabulky, Prezentace a Formuláře Google. Aplikace textového procesoru, nazývaná jednoduše Docs, vám umožňuje vytvářet, upravovat, sdílet a spolupracovat na dokumentech pro zpracování textu.

Jako textový procesor dostává Dokumenty Google práci. K dispozici jsou všechny základní funkce a uživatelské rozhraní má známý pocit, pokud jste zvyklí na Word, takže úprava není nijak obtížná.

Dokumenty Google jsou integrovány s Google Drive, službou cloudového úložiště od Google, kde můžete ukládat soubory do cloudového prostoru a přistupovat k nim ze všech svých zařízení. Tyto soubory na Disku mohou být sdíleny s ostatními uživateli, a to buď jako jednoduše viditelné soubory, nebo mohou být ostatním udělena oprávnění k úpravám. Díky tomu je spolupráce velmi snadná a přístupná uživatelům, bez ohledu na zařízení nebo operační systém, který mohou používat.

Dokumenty Google měly při převodu nahraného dokumentu Word problémy se ztrátou formátování, ale v poslední době se to zlepšilo.

Stáhněte si Dokumenty Google pro Android


3. Microsoft Word

Microsoft, co se nám líbí

 • Plně vybavený a výkonný

 • Použijte jej kdekoli

 • Uvolnit!

Co se nám nelíbí

 • Vyžaduje připojení k internetu

 • Některé nákupy v aplikaci

Společnost Microsoft přesunula svoji základní kancelářskou softwarovou sadu Microsoft Office do mobilního světa online. Verze aplikace Microsoft Word pro textový procesor pro Android nabízí funkční a známé prostředí pro čtení a vytváření dokumentů.

Uživatelské rozhraní budou uživatelé desktopové verze Wordu znát, i když budou zjednodušeny na základní funkce a funkce. Rozhraní však méně elegantně přechází na malé obrazovky smartphonů a může se cítit trapně.

Ačkoli je aplikace zdarma, pokud chcete funkce, které přesahují základní funkce, jako je spolupráce v reálném čase nebo kontrola / sledování změn, budete muset upgradovat na předplatné Microsoft Office 365. K dispozici je několik plánů předplatného, ​​od licence pro jeden počítač na licence umožňující instalaci na více počítačích.

Pokud vám vyhovuje používat Word na počítači a svíjet se při pomyšlení na to, že se naučíte rozhraní nové aplikace, může být při přechodu na mobilní zařízení dobrou volbou Microsoft Word pro Android.

Stáhněte si Microsoft Word pro Android


4. Docs To Go

DataViz, co se nám líbí

 • Plně funkční

 • Podporuje více formátů

 • Spojte se s různými cloudovými úložišti

Co se nám nelíbí

 • Jen o krok níže Microsoft nebo Google

Documents To Go - nyní nazvaný Docs To Go - od společnosti DataVis, Inc., má slušné kontroly zpracování textu. Tato aplikace je kompatibilní s vašimi soubory Word, PowerPoint a Excel 2007 a 2010 a má schopnost vytvářet nové soubory. Tato aplikace je jednou z mála, která podporuje také soubory iWorks.

Docs to Go nabízí rozsáhlé možnosti formátování, včetně seznamů s odrážkami, stylů, zpět a znovu, hledání a nahrazování a počtu slov. Také používá technologii InTact k zachování stávajícího formátování.

Docs To Go nabízí bezplatnou verzi, ale pro pokročilé funkce, jako je podpora služeb cloudového úložiště, budete muset zakoupit klíč plné verze, abyste je odemkli.

Stáhněte si Docs To Go pro Android

Tolik aplikací na výběr!

Toto je jen malý výběr aplikací textového procesoru dostupných pro uživatele Androidu. Pokud tyto zcela neodpovídají vašim potřebám nebo hledáte jinou zkušenost se známým Wordem, vyzkoušejte ostatní. Většina z nich nabízí bezplatnou, i když obvykle zmenšenou verzi své aplikace, takže pokud najdete jednu, kterou chcete vyzkoušet, ale má cenu, vyhledejte bezplatné verze. Ty jsou často uváděny na pravé straně stránky aplikace; pokud žádnou nevidíte, zkuste vyhledat vývojáře a podívat se na všechny aplikace, které mají k dispozici.