Oppo chystá nový telefon, ale my už ho známe


Záhadný (ale ne příliš záhadný) smartphone značky Oppo prošel čínským úřadem TENAA: jak vypadá

Klasická certifikace vydaná jedním z mnoha certifikačních orgánů nám umožnila nahlédnout na nový telefon Oppo. Konkrétně se jedná o produkt označený jako PEYM00, který byl v uplynulých hodinách certifikován agenturou TENAA.

To, že čínský telekomunikační úřad ke zprávě připojil několik snímků, vedlo k tomu, že smartphone byl přiřazen k řadě "K" společnosti Oppo, a pokud se chcete přidat k hypotéze, která je na webu populární od objevení zprávy TENAA, mělo by se jednat o variantu Pro Oppo K9, tedy o trochu "peprnější" variantu smartphonu, o které již víme, protože byla oficiálně představena v květnu loňského roku. Objevují se i tací, kteří tvrdí, že Oppo PEYM00 místo toho přijde na trh jako Oppo K11, ale označení 09-K Pro na zadní straně smartphonu vyfotografovaného čínským regulátorem nenechává příliš pochybností, takže můžeme s dostatečnou jistotou říci, že se jedná o Oppo K9 Pro.

Oppo K9 Pro, estetika

Iniciály, o kterých je řeč - 09-K Pro - najdete na pravé straně zadního fotoaparátu, který designéři společnosti Oppo proměnili v reliéfní obdélník zabírající celou šířku zařízení, podobně jako jsme to viděli u Xiaomi Mi 11 Ultra 5G.

Senzory fotoaparátu jsou místo toho uspořádány vertikálně vlevo, a to poměrně klasickým způsobem. Na pravé straně by mělo být tlačítko napájení, na levé kolébka hlasitosti.


Oppo K9 Pro, pravděpodobné specifikace

Podle zjištění TENAA má Oppo K9 Pro 6,43palcový displej AMOLED s rozlišením Full HD+ (1 080 x 2.

O uživatelsky definované operace se postará čip MediaTek Dimensity 1200, "standardní" verze mírně upraveného čipu, který OnePlus použil v nedávném modelu Nord 2, Dimensity 1200 AI. K dispozici by měly být dvě velikosti operační paměti a dvě velikosti úložiště: 8 nebo 12 GB RAM, 128 nebo 256 GB interního úložiště.

Co se týče fotoaparátů, na zadní straně by měly být tři snímače, jak ukazují obrázky: hlavní 64megapixelový širokoúhlý fotoaparát, druhý - nejspíše ultraširokoúhlý - 8 MP a konečně třetí 2 MP fotoaparát, o kterém nejsou žádné informace, ale pravděpodobně by mohlo jít o makro nebo snímač hloubky ostrosti. Údajně bude Oppo K9 Pro téměř jistě vybaven uživatelským rozhraním Oppo ColorOS založeným na systému Android 11, zatímco baterie by měla mít kapacitu 4 400 mAh s podporou rychlého nabíjení a je možné, že Oppo využije svou technologii VOOC, která snadno přesahuje 50 wattů. K dispozici jsou tři barevné varianty: modrá, černá a stříbrná.


Oppo K9 Pro, kolik by mohl stát

V závislosti na trzích by Oppo K9 Pro mohl být nabízen jako aktualizace modelu Realme GT Neo. Podle nejnovějších informací by smartphone mohl v Číně stát ekvivalent přibližně 300 eur, ale pokud by se dostal do Itálie, kvůli různým daním a poplatkům by stál více.