Oppo a Vivo uvedou na trh dva špičkové tablety


Pandemic oživil segment tabletů se systémem Android, do kterého by měly společnosti Vivo a Oppo brzy vstoupit se dvěma výkonnými tablety

Před příchodem modelu Realme Pad neměla skupina BBK Electronics ve svém portfoliu jediný tablet. Zvláštní absence vzhledem k tomu, že značek, které vlastní, je mnoho a jsou "těžké": Oppo, OnePlus, Realme a Vivo. Mezeru v nabídce pak zaplnil produkt Realme, který se objevil i v Itálii.

Připravují se však i další novinky, ani ne tak od Realme, jako od ostatních značek, které tvoří oběžnou dráhu skupiny BBK. Podle zvěstí se společnosti Vivo i Oppo chystají uvést na trh dva špičkové tablety se systémem Android, a to v segmentu, kterému zřejmě pandemie dala druhé mládí. V minulosti se zdálo, že příchod tabletu se značkou Vivo je stanoven na leden 2021, ale historie nám říká, že se tak nestalo. O několik měsíců později, v srpnu, viceprezident společnosti Vivo projekt potvrdil, ale uvedl, že na trh přijde v první polovině roku 2022, proto jsou již zvěsti aktivní.

Vivo Pad, jak vypadá

Podle informací, které sdílel čínský tipař Digital Chat Station, společnost Vivo dokončila plány na tablet s Androidem vybavený Snapdragonem 870, tedy výkonným čipem od Qualcommu, který má i vynikající Xiaomi Pad 5, abychom byli přesní.

Tablet Vivo by se mohl jmenovat Vivo Pad, ale tato hypotéza není v současné době podložena žádným přesným údajem, kromě registrace ochranné známky u Evropského úřadu pro duševní vlastnictví (EUIPO) v létě. Na druhé straně bylo na portálu TUV Rheinland spatřeno zařízení Vivo s baterií o kapacitě 8 040 mAh, což je na chytrý telefon příliš mnoho, a proto se předpokládá, že se jedná o Vivo Pad.

Jiné zvěsti o tabletu Vivo nejsou k dispozici, ale nelze vyloučit, že bude obsahovat některé funkce z nedávného modelu Realme Pad: synergie mezi členy stejné skupiny je klíčová, zejména v době, kdy je kvůli krizi čipů situace obzvlášť složitá, takže pokud budou mít tablety Realme a Vivo některé společné funkce, nebylo by to překvapivé.


Oppo Pad, jak vypadá

Vivo Pad a tablet, o kterém se proslýchá, že ho společnost Oppo připravuje, by mohly mít mnoho společných vlastností. Vivo a Oppo vyrábějí podobné produkty, pokud jde o jejich umístění na trhu, zatímco Realme se tradičně zaměřuje spíše na poměr ceny a výkonu. Je proto snazší si představit synergii mezi společnostmi Oppo a Vivo než mezi společnostmi Vivo a Realme.

Podle nejnovějších zvěstí bude tablet Oppo opět vybaven čipem Snapdragon 870 spolu s 6 GB RAM a 256GB úložištěm, ačkoli tato konfigurace může být jednou z několika, které přijdou. Očekává se, že Oppo Pad bude vybaven špičkovým displejem LCD s úhlopříčkou 11 palců, rozlišením 2 560 x 1 600 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz.

Podle současných informací by měl mít Oppo Pad zadní fotoaparát s rozlišením 13 MP, přední fotoaparát s rozlišením 8 MP a baterii s kapacitou 8 080 mAh, přičemž cena v Číně by se měla pohybovat kolem ekvivalentu 300 eur.