Oppo oznamuje svůj první skládací smartphone


Oppo Find N bude prvním skládacím smartphonem čínského giganta: tady je termín jeho příchodu a přístup designérů k jeho vývoji

Čtyři roky intenzivní práce na výzkumu a vývoji a šest generací prototypů. Podle CPO společnosti Oppo to stačilo k tomu, aby společnost vyvinula svůj první skládací smartphone, ale nyní je ambiciózní projekt konečně tady a za necelý týden bude oficiálně představen.

Oppo Find N bude prvním skládacím smartphonem čínské společnosti a bude představen 15. prosince během Inno Day 2021. Oppo již zveřejnilo obrázek novinky viděné z profilu, z něhož je zřejmé, že půjde o produkt podobný spíše Samsungu Galaxy Z Fold3 než Z Flip3. Bohužel nemáme k dispozici žádné informace o jeho technických specifikacích, ale společnost Oppo chtěla fanouškům sdělit, jak přistupovala k vývoji tak ambiciózního produktu a že vzhledem k jeho přirozené delikátnosti může dojít k nepříjemným překvapením pro společnosti, které se pouštějí do vývoje tak složitého produktu.

Budoucnost je skládací

Oppo přistoupilo k návrhu svého prvního skládacího smartphonu Find N tak, že si položilo klasickou otázku, kterou si jistě pravidelně klade každý výrobce smartphonů: "Co bude dál se smartphony?". Odpověď je důsledkem vývoje segmentu. Začalo to mobilními telefony, tedy středně velkými rozměrnými produkty s velkou fyzickou klávesnicí a malým displejem, a pak se to vydalo opačným směrem, kdy se první zmenšuje, až mizí, a druhý roste a zabírá celou dostupnou plochu.

Klíčovým příkladem dosaženého vrcholu může být například Xiaomi Mix 4, extrémní produkt v tom, že nemá ani klasický zlom v displeji pro umístění selfie kamery, kterou designéři s velkým úsilím umístili pod displej. Je však v této chvíli ještě možné rozvíjet koncept tradičního chytrého telefonu?

Podle společnosti Oppo ne, nacházíme se ve slepé uličce, kdy evoluce dosáhla bodu, za kterým už není co rozvíjet. Poslední čtyři roky tedy tým výzkumu a vývoje pracoval na plný výkon, aniž by sledoval kroky ostatních. "Pro společnost Oppo je lepší představit produkt, když je připraven nabídnout skvělý uživatelský zážitek, než se jen honit za trendy," vysvětlil CPO čínského giganta.


Dva základní kameny Oppo Find N

Který pokračuje ve vyprávění o genezi skládacího Oppo Find N: "Ačkoli jiné značky již skládací zařízení na trh uvedly, překážky, jako je užitečnost, odolnost a uživatelský zážitek, stále brání tomu, aby se skládací zařízení stala konkrétní každodenní volbou pro většinu lidí."

Designéři se tedy řídili dvěma zásadami: estetikou výrobku a jeho snadným používáním.

"Chtěli jsme dosáhnout dobré rovnováhy mezi těmito dvěma aspekty. U skládacího smartphonu by mělo být uživatelské prostředí se zavřenou nebo otevřenou obrazovkou stejně jednoduché. [

"S modelem Find N jsme vyřešili hlavní nedostatky jiných skládacích smartphonů, jako je skládání displeje a celková odolnost zařízení, a dosáhli jsme spolehlivého pantu a displeje, který patří k nejlepším, jaké jsou dnes k dispozici."

Přijďte 15. prosince objevit Oppo Find N.