Amazon oznamuje nové 7palcové a 8palcové tablety Fire


Amazon oznamuje Fire 7, který má lepší obrazovku a výdrž baterie než jeho předchůdce, a Fire HD 8, který poskytuje 12hodinovou výdrž baterie

Po oznámení Fire TV, televizoru vyrobeného ve spolupráci s čínskou společností TCL, představuje Amazon dva nové tablety: aktualizovanou verzi Fire 7 a Fire HD 8. Tenká a lehká zařízení Bezosovy společnosti mají několik zajímavých funkcí.

Fire 7, nejoblíbenější tablet společnosti Amazon, byl vylepšen v několika ohledech. Nejoblíbenější tablet Fire 7 od společnosti Amazon byl v mnoha ohledech vylepšen a jeho 7palcový displej IPS poskytuje vyšší kontrast a lepší rozlišení textu. Vylepšena byla také výdrž baterie, která podle e-commerce giganta vydrží až osm hodin provozu. Uživatelé budou mít dvě možnosti. Mohou si vybrat mezi verzí s kapacitou 8 GB a 16 GB. Interní úložiště lze rozšířit až na 256 GB pomocí slotu microSD. A to není všechno. Společnost Amazon také provedla vylepšení v souvislosti s připojením Wi-Fi.

Vlastnosti Fire HD 8

Fire HD 8 je ve srovnání se svým mladším bratrem výkonnější zařízení. Začněme 8palcovým displejem, který má lepší rozlišení 1280×800 pixelů. Tablet z rodiny Fire má výdrž baterie až 12 hodin a úložný prostor 16 GB nebo 32 GB. Úložiště lze opět rozšířit až na 256 GB. Oba tablety Fire jsou poháněny čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 1,3 GHz a jsou vybaveny zadní a přední kamerou. Obsahuje většinu multimediálních funkcí Amazonu: hudbu, knihy, filmy, aplikace, hry, televizní seriály a další.


Cena a datum vydání

Fire 7 bude stát 69,99 eur. Zákazníci služby Prime však mohou využít slevu a zaplatit za tablet pouze 54,99 EUR. Cena Fire HD 8 požadovaná Bezosovou společností je 109,99 eur, což je 89,99 eur pro zákazníky Prime. Dodávky tabletů budou zahájeny 7. června.


Leave a Comment