Alexa Echo Show 5 oficiálně: Chytrá obrazovka Amazonu se dočkala vylepšení


Amazon rozšiřuje svou řadu chytrých reproduktorů a chytrých obrazovek představením nového modelu Echo Show 5. Je malý a kompaktní, má 5,5palcový displej a kameru

Pověsti, které v posledních dnech kolovaly o novém produktu Amazonu, se plně potvrdily. Gigant v oblasti elektronického obchodu představil Echo Show 5, kompaktní a cenově dostupnou 5,5palcovou verzi 10palcového modelu Echo Show. To znamená, že nyní jsou k dispozici dvě chytré obrazovky s integrovanou asistentkou Amazon Alexa.

Echoshow 5 stojí o polovinu méně než běžná Echo Show: 89 eur oproti 229 eurům. Navzdory své velikosti má navíc o něco výkonnější reproduktor a je vybaven krytem fotoaparátu. Tuto funkci ocení milovníci soukromí, stejně jako tlačítko pro vypnutí mikrofonů. Jinak je Echo Show 5 navržen tak, aby plnil stejné úkoly jako 10palcový Echo Show: přidat video rozhraní do chytrého ekosystému Amazon. Z obchodního hlediska však lze Echo Show 5 chápat dvěma způsoby: buď jako první obrazovku pro ty, kteří teprve vstupují do světa chytré domácnosti a osobních digitálních asistentů, nebo jako druhou obrazovku pro ty, kteří již mají 10palcovou Echo Show.

Amazon Echo Show 5: technické specifikace

Chytrá obrazovka Amazon Echo Show 5 má rozměry 148 × 86 × 73 milimetrů a úhlopříčku 140 milimetrů. V horní části má dva mikrofony, které jsou lemovány tlačítkem pro jejich zapnutí a vypnutí (stejným tlačítkem se vypíná i fotoaparát). V horní části najdeme také tlačítko pro nastavení hlasitosti reproduktoru, které je umístěno hned za displejem, a posuvník pro zakrytí fotoaparátu. Na zadní straně se naopak nachází napájecí port, konektor micro USB a 3,5mm audio jack.


Amazon Echo Show 5: Co umí

Jediným skutečným rozdílem mezi 5palcovou a 10palcovou verzí Amazon Echo Show je absence rozbočovače Zigbee. Amazon Echo Show 5 proto nemůže komunikovat přímo s chytrými zařízeními, která používají tento komunikační standard, ale pokud máte Echo Show nebo Echo Plus, není to problém. V ostatních případech nám Echo Show 5 může zobrazit kalendář s našimi závazky, může nám ukázat recept na videu, předpověď počasí, dopravní situaci a také to, co běžně dělá chytrý reproduktor bez obrazovky. Třeba přehrávání hudby, podcastů a audioknih. S Amazon Echo Show 5 je konečně možné také volat a videotelefonovat našim kontaktům prostřednictvím aplikace Alexa nebo Skype. Tuto 5palcovou verzi lze také velmi dobře přizpůsobit pomocí rutin a dovedností.


Leave a Comment