EMUI 10 je v Itálii k dispozici na nových smartphonech Huawei: které to jsou


Aktualizace EMUI 10 přichází také pro Huawei P Smart 2019 a další zařízení od Honoru. Podívejte se, co se změnilo a jak aktualizaci nainstalovat

Práce společnosti Huawei na zavedení nového rozhraní EMUI 10 do jejích smartphonů pokračují. V těchto dnech se uživatelské rozhraní a aktualizace operačního systému Android 10 objevily na nových zařízeních, a to i na italském trhu. EMUI 10 vychází pro telefony Huawei P Smart 2019, Honor 9x, Honor 20, Honor 20 Pro a Honor View20. U posledních tří modelů se nejedná o EMUI 10, ale o Magic UI 3.0, rozhraní vyvinuté společností Honor pro její vlastní zařízení, které má však mnoho společného s rozhraním Huawei.

EMUI 10 debutovalo loni v srpnu během Huawei Developers Conference 2019, akce určené vývojářům. Po dlouhé testovací fázi bylo rozhraní uvolněno pro některé modely nejprve v Číně a poté také v Itálii. V současné době je již aktualizováno asi deset modelů a Huawei P Smart 2019 se k nim přidá. Očekává se, že EMUI 10 se během několika příštích měsíců objeví na velkém počtu zařízení. Jaké jsou nejzajímavější nové funkce nového uživatelského rozhraní? Rozhodně tmavé téma, které lze nastavit přímo v nastavení. Velmi zajímavé jsou také nové grafické úpravy a témata.

EMUI 10 je k dispozici v Itálii

EMUI 10 je konečně k dispozici i v Itálii pro Huawei P Smart 2019. Aktualizace váží 4,06 GB a přináší do telefonu verzi EMUI 10.0.0.170 a také Android 10. Přítomen je tmavý režim (i když místo černé se Huawei rozhodl použít velmi tmavě modrou) a také nové zcela přepracované ikony. Nejen to, vývojářům se podařilo vylepšit kód a zajistit rychlejší a svižnější odezvu zařízení, zejména při každodenním používání.


Nový software Magic UI 3.0

Kromě smartphonů Huawei přináší nejnovější verzi svého uživatelského rozhraní do svých zařízení také Honor: Magic UI 3.0, založené na EMUI 10. Honor zpřístupnil Magic UI 3.0 založené na Androidu 10 na telefonech Honor 20, Honor 20 Pro a Honor View20. Nejnovější verze dostupná pro všechny tři telefony je 10.0.0.184, ale v některých zemích může být nejnovější aktualizace označována jinými zkratkami a může mít tyto varianty: 186/180 a 179. Aktualizace má obrovskou velikost 4,5 GB, takže ji doporučujeme instalovat pouze tehdy, když se telefon nabíjí a máte k dispozici Wi-Fi, abyste nevyčerpali měsíční předplacená data.


Nové funkce v Magic UI 3.0

Nová verze softwaru založená na systému Android 10 přináší řadu očekávaných novinek, včetně uživatelského rozhraní podporujícího tmavý režim, dále nové animace, barevnou paletu "Morandi", nové a jednodušší ovládání panelu soukromí a další vylepšení, která mají zvýšit odezvu a rychlost chytrých telefonů čínské společnosti.

Jak aktualizovat smartphone Huawei na Android 10 a EMUI 10

Pro instalaci aktualizace EMUI 10 můžete přejít do aplikace HiCare a stisknout tlačítko Aktualizovat na domovské stránce. Tím se spustí stahování aktualizace a následně automatická instalace. Abyste se vyhnuli jakýmkoli problémům, doporučujeme zálohovat data.