Jak rozbalit soubory na smartphonech a tabletech Android

Soubory ZIP poskytují způsob, jak odeslat více souborů v jednom přehledném digitálním balíčku. Chcete-li rozbalit soubory na zařízení Android, musíte si stáhnout speciální aplikaci.

Níže uvedené informace by měly platit bez ohledu na to, kdo vaše zařízení Android vyrobil: Samsung, Google, Huawei, Xiaomi atd.


Jak rozbalit soubory v systému Android

V kontextu ZIP souborů znamená rozbalení extrahování souborů z komprimované složky. Rozbalování souborů na tabletu nebo smartphonu Android vyžadovalo speciální aplikaci třetí strany, ale nyní ji lze provést pomocí oficiální aplikace Files by Google.

Společnost Files Go byla na konci roku 2018 rebrandována společností Files. Pokud jste svůj operační systém nějakou dobu neaktualizovali, může se aplikace ve vašem zařízení Android stále jmenovat Files Go. Než budete pokračovat, aktualizujte si verzi Androidu.

 1. Přejděte do Obchodu Google Play a nainstalujte si soubory od Googlu.

 2. Otevřete soubory Google a vyhledejte soubor ZIP, který chcete rozbalit. Pokud jste si stáhli soubor ZIP z webu, může být v souboru Ke stažení složka.

  Soubory ZIP mají vždy příponu .zip.

 3. Klepněte na soubor, který chcete rozbalit. Zobrazí se seznam souborů v komprimované složce ZIP.

 4. Využít Výpis rozbalte soubor. Po rozbalení souborů se zobrazí seznam rozbalených souborů.

 5. Využít Hotovo.

 6. Všechny extrahované soubory jsou zkopírovány do stejného umístění jako původní soubor ZIP.

Na co se používají soubory ZIP?

Soubory, které používají příponu ZIP, se označují jako soubory ZIP. Soubory ZIP (vyslovují se jako slovo „zip“) komprimují a sdružují mnoho souborů, aby bylo snazší odesílat, nahrávat a stahovat skupinu souborů. Soubory ZIP se používají na webových stránkách, aby návštěvníkům pomohly stáhnout velké množství dokumentů nebo médií najednou, aniž by bylo nutné ručně stahovat každý soubor zvlášť.

RAR je podobný formát pro komprimované soubory. Programy, které mohou extrahovat obsah ze souborů ZIP, mohou také rozbalit soubory RAR (soubory s příponou .rar).


Fungují soubory ZIP na smartphonech a tabletech odlišně?

Není žádný rozdíl mezi tím, jak jsou soubory ZIP spravovány v telefonech nebo tabletech s Androidem. Soubory ZIP jsou kompatibilní se všemi zařízeními s moderními operačními systémy, jako jsou Android, iOS, macOS a Windows.


Musím v systému Android používat soubory ZIP?

Pokud používáte svůj tablet nebo mobilní telefon Android pro podnikání, můžete narazit na soubory ZIP, které budete potřebovat k rozbalení nebo rozbalení. Pokud si chcete vytvořit vlastní soubory ZIP, budete si muset stáhnout jinou aplikaci.

Jaké jsou některé populární rozbalovače pro Android?

Zatímco otevírání souborů ZIP v systému Android lze provádět pomocí aplikace Files by Google, existuje několik alternativních aplikací pro extrakci souborů ZIP, pokud chcete speciální řešení. Jednu z těchto aplikací budete potřebovat, pokud chcete na svém smartphonu nebo tabletu Android vytvořit soubory ZIP.

 • ZArchiver: Aplikace ZArchiver je jednou z nejlepších bezplatných aplikací pro extrakci souborů ZIP v systému Android. Má snadno použitelné rozhraní a podporuje více než 30 různých typů souborů včetně ZIP a RAR.
 • WinZip: Snadno nejznámější aplikace ZIP, oficiální aplikace Android pro WinZip se otevírá a vytváří soubory ZIP a podporuje typy souborů ZIPX, 7X, RAR a CBZ. Extra funkce, jako je podpora Disku Google, vyžadují placený upgrade. Aplikace WinZip mohou být závadné a mohou obsahovat reklamy.
 • RAR: Aplikace RAR pro Android vytváří a extrahuje soubory ZIP a RAR na jakémkoli zařízení Android. Otevírá také soubory TAR, GZ, BZ2, XZ, 7z, ISO a ARJ.

Musím vůbec používat aplikaci ZIP Files?

Výhody používání souborů ZIP spadají do osobních preferencí. Někteří lidé je rádi používají, zatímco jiní je považují za nepohodlné a raději si stahují jednotlivé soubory.

Alternativně je e-mailování souborů jako příloh stále spolehlivým způsobem, jak lidem posílat média a dokumenty. Dalším způsobem, jak někomu poslat soubor, je nahrát jej do služby cloudového úložiště, jako je OneDrive, Disk Google nebo Dropbox, a poslat e-mail osobě odkaz na umístění souboru v cloudu. Je také možné odesílat soubory pomocí chatovací aplikace, jako je Facebook Messenger, WhatsApp, Line a WeChat.