Plex, 80 nových bezplatných televizních kanálů: tady je můžete sledovat


Plex přidává do své nabídky více než 80 bezplatných televizních kanálů: tady je můžete sledovat na své chytré televizi a chytrém telefonu

Plex, bezplatná streamovací aplikace, která je v Itálii k dispozici od prosince loňského roku, obnovila a rozšířila svou nabídku: již několik dní je k dispozici více než 80 televizních kanálů pro bezplatné streamování. Nabídka neplatí jen pro Spojené státy, ale osmdesát kanálů bylo uvolněno ve všech více než 200 zemích, kde je aplikace dostupná. Jedná se o velmi širokou a pestrou nabídku: od jednotématických kanálů věnovaných filmům až po sportovní kanály nebo dětské kanály.

Velmi důležitá volba společnosti Plex, která se tímto způsobem snaží posílit svou přítomnost v sektoru streamování, kde dosud trpěla přítomností gigantů, jako jsou Netflix, Amazon Prime Video a Disney+. Způsob fungování služby Plex je velmi zajímavý, ale zatím se zdá, že se v Itálii příliš neujal: uživatelé mohou sledovat obsah zdarma výměnou za zobrazení reklamy. Je to trochu podobný systém, jaký se používá v běžné televizi, ale v oblasti online streamování se těžko prosazuje. A stejný systém chce společnost Plex použít i pro osmdesát televizních kanálů: uživatelé si budou muset zvyknout na zobrazování reklamy.

Jakých je nových osmdesát televizních kanálů na platformě Plex

Plex rozšířil svou nabídku o online streamování jednotlivých televizních kanálů, které však nelze sledovat na vyžádání. Jedná se o širokou a rozmanitou nabídku služeb, která by mohla představovat vážnou výzvu pro tradiční televizi, zejména v zemích, kde není digitální pozemní vysílání zdarma. Služba Plex Live TV je založena na klasickém systému reklam výměnou za bezplatné sledování: uživatelé jsou povinni je během sledování sledovat, aby mohli službu dále využívat.

Osmdesát televizních kanálů je široká nabídka, která uspokojí opravdu každého. Mezi kanály, které budou k dispozici, je i kanál agentury Reuters, který vám umožní sledovat nejnovější zprávy z celého světa. Toon Goggles, televizní kanál věnovaný dětem s kreslenými pohádkami a ad-hoc pořady, Sports Network (není třeba vysvětlovat, název je zcela jasný) a IGN TV, kanál věnovaný elektronickým sportům.

To je jen velmi malá část toho, co je na Plex Live TV přítomno: jsou zde jedno-tématické kanály o filmu nebo anime, ale také o ekonomice, zvířatech a nevyhnutelném jídle. Většina televizních kanálů je v angličtině, ale některé jsou i ve španělštině, čínštině a jihokorejštině.


Jak sledovat Plex

Aplikace Plex je k dispozici na všech elektronických zařízeních připojených k síti: chytrých telefonech (Google Play Store a App Store), chytrých televizorech a počítačích. Stačí vstoupit do aplikace a vybrat si ze streamovaných kanálů a knihovny filmů a televizních pořadů, co chcete sledovat.