Jak streamovat filmy, televizní pořady a vlastní média pomocí Plex

Stejně jako Netflix nebo Hulu nabízí streamovací služba Plex tisíce filmů, pořadů, sportovních akcí, dokumentů a dalších. Skutečným požadavkem společnosti Plex na slávu však je umožnit uživatelům streamovat své knihovny digitálních médií do téměř jakéhokoli zařízení připojeného k internetu. Streamujte svou sbírku filmů na DVD a Blu-ray a svá osobní videa, hudbu a fotografie.

Zde je pohled na to, co musíte udělat, abyste mohli začít streamovat filmy, televizní pořady a svá digitální média pomocí Plex.

Plex je ideální pro každého, kdo vlastní spoustu filmů na DVD a Blu-ray. Je ještě lepší, když jste digitalizovali svou sbírku médií.

Westend61 / Getty


Jak začít se základní službou Plex

Když si na webu Plex vytvoříte bezplatný účet, budete mít prostřednictvím služby Přílivová hudba přístup k různým filmům a televizním pořadům, webovým pořadům, zdrojům zpráv, podcastům a hudbě. Zde je návod, jak začít používat základní službu Plex.

 1. Přejděte na web Plex a vyberte Přihlašte se k odběru v pravém horním rohu.

 2. Zadejte svou e-mailovou adresu a heslo a poté vyberte Vytvořit účet.

 3. vybrat zahájit v pravém horním rohu získáte přístup k bezplatnému streamovanému obsahu Plex.

 4. V levém podokně nabídky můžete prozkoumat bezplatné filmy, televizi, webové pořady, zprávy, podcasty a hudbu.

 5. Chcete-li streamovat obsah Plex na jiných zařízeních připojených k internetu, vyberte Váš účet ikonu v pravém horním rohu a poté vyberte Získejte aplikace Plex z rozbalovací nabídky.

 6. Vybrat Aplikace a zařízení kartu, poté vyberte a stáhněte aplikaci na platformu vašeho zařízení.

  Aplikace Plex fungují s různými zařízeními připojenými k internetu, včetně zařízení Android a iOS, zařízení podporujících Amazon Alexa, Amazon Fire TV, Android TV, Apple TV, Chromecast, Roku, Sonos, TiVo, PlayStation 4 a Xbox One.

 7. Volitelně vyberte Přejít Premium v pravém horním rohu hlavní stránky upgradujete na Plex Pass a získáte další funkce. Plex Pass stojí 4.99 $ měsíčně, 39.99 $ ročně a 119.99 $ za celoživotní použití.

  Pro streamování a nahrávání živého televizního vysílání a streamování na více mobilních zařízení budete potřebovat Plex Pass. Bez Plex Pass zaplatíte za mobilní zařízení jednorázový poplatek za povolení streamování.

Používání Plex s digitalizovanou sbírkou médií

Co dělá Plex výjimečným, je jeho schopnost streamovat digitální knihovnu uživatele, včetně digitalizovaných DVD a Blu-ray, domácích videí, hudby, fotografií a dalších.

Chcete-li používat Plex pro streamování vašich médií, potřebujete digitalizovanou sbírku médií, počítač, který splňuje specifikace Plex pro streamování hudby a videa, a domácí síť. Chcete-li streamovat přes Plex, když jste mimo domov, potřebujete také širokopásmové připojení k internetu se slušnou rychlostí nahrávání. A co je nejdůležitější, budete potřebovat software Plex Media Server.

Plex Media Server

Plex Media Server je software, který integruje vaši digitální knihovnu s platformou Plex a umožňuje vám streamovat váš obsah. Jakmile je Plex Media Server ve vašem počítači funkční, můžete streamovat do telefonu, herní konzole, dalších počítačů a notebooků a většiny zařízení pro streamování televize, jako jsou Apple TV, Roku a Android TV.

Digitalizace vašich filmů a hudby pro použití s ​​Plex

Pokud máte knihovnu DVD, Blu-ray a CD, převeďte toto médium do digitálního formátu a streamujte pomocí Plex. Tento proces usnadňují nástroje, jako je ruční brzda a další programy pro kopírování DVD.

Nejjednodušší způsob, jak digitalizovat hudební sbírku, je použití iTunes nebo Windows Media Player. U těchto programů můžete disk CD kdykoli vložit do diskové jednotky počítače a převést jej na digitální hudební soubory.


Jak streamovat média pomocí Plex

Zde je návod, jak používat funkci Moje média služby streamování Plex.

 1. Vytvořte si bezplatný účet Plex, jak je uvedeno výše, nebo se přihlaste ke svému účtu Plex a přejděte na domovskou stránku.

 2. V nabídce vlevo vyberte ikonu znaménko plus (+) otevřete Přidejte svá média do Plexu stránky.

 3. vybrat Získejte Plex Media Server, a Ke stažení stránka se otevře.

 4. Na Plex Media Server kartu, vyberte platformu a vyberte Ke stažení.

  Zde ukládáte digitální mediální soubory, které budete streamovat pomocí Plex.

 5. Otevřete stažený soubor a poté otevřete aplikaci Plex Media Server.

 6. Aplikace se otevře v okně prohlížeče a zobrazí se výzva k přihlášení k účtu Plex.

 7. Přečtěte si Jak funguje stránka PlexA poté vyberte Плохое забудется со временем، а Поступок Ваш запомнится ...

  Můžete být volitelně vyzváni k registraci k Plex Pass. Zavřete toto okno, pokud to právě teď nechcete dělat.

 8. Plex detekuje dostupné servery. Pojmenujte server a vyberte Umožněte mi přístup k mým médiím mimo domov. Vybrat další.

 9. vybrat Knihovna přidejte knihovnu médií a poté vyberte Přidat knihovnu.

  Chcete-li přidat novou knihovnu souborů digitálních médií, přejděte na knihovny v levé nabídce a vyberte ikonu znaménko plus (+).

 10. v Přidat knihovnu V nabídce vyberte typ knihovny, kterou chcete přidat, a poté vyberte další.

  Chcete-li uspořádat svou knihovnu médií, vytvořte samostatné knihovny pro různé žánry filmů, televizních pořadů a hudby zadáním jedinečného názvu před výběrem další.

 11. Na další obrazovce vyberte Vyhledejte složku médiía vyhledejte složku médií, kterou chcete importovat. Když vyhledáte složku, vyberte Přidat knihovnu.

 12. Opakováním těchto kroků přidáte do Plexu všechny své filmy, televizní pořady, hudbu, fotografie a další mediální soubory.


Streamujte svá média pomocí Plex

Jakmile máte v počítači nainstalovanou aplikaci Plex Media Center a ve svých zařízeních nainstalovanou aplikaci Plex, jste připraveni streamovat. Ujistěte se, že je váš počítač zapnutý a připojený k internetu, a můžete kdykoli streamovat do libovolného ze svých zařízení.

Streamování pomocí Plexu funguje nejlépe ve vysokorychlostních domácích sítích. Pokud vaše domácí připojení k internetu může nahrávat data dostatečně vysokou rychlostí, použijte Plex pro streamování mimo vaši domácí síť.