První letošní aktualizace aplikace WhatsApp přináší mnoho nových funkcí


Verze aplikace WhatsApp pro iOS dostává aktualizaci se třemi důležitými novými funkcemi, včetně možnosti soukromě odpovídat na zprávy přijaté ve skupinách

Důležité novinky pro aplikaci WhatsApp. Jen pár dní před začátkem roku 2019 dostává verze aplikace WhatsApp pro iOS svou první letošní aktualizaci, která přináší tři velmi užitečné nové funkce: můžete soukromě odpovídat na zprávy přijaté ve skupinách, přidávat nálepky na fotografie a videa pomocí editoru uvnitř aplikace a používat 3D Touch k zobrazení statusů uživatelů,

Soukromé odpovídání na zprávy přijaté ve skupinách je funkce, po které uživatelé iOS volali a která byla v prosinci uvolněna pro Android. Po několika dnech testování v beta verzi aplikace WhatsApp byla nyní uvolněna i pro oficiální verzi. Stejně důležitá je možnost přizpůsobit fotografie a videa pomocí samolepek: dříve bylo možné přidávat pouze emoji, text a kresby rukou. Zde jsou novinky v aktualizaci WhatsApp pro iOS na leden 2019.

Jak soukromě odpovídat na zprávy ve WhatsApp

Díky nové funkci budete moci v rámci jednotlivých chatů odpovídat na zprávy přijaté ve skupinách. Pokud vám někdo ve skupině položí otázku, jednoduše vyberte zprávu, stiskněte ikonu "+" a poté "Odpovědět soukromě". Tím se otevře soukromý chat, kde můžete s přítelem vést individuální konverzaci.

Pro uživatele systému Android je tato funkce k dispozici od prosince.


Jak přidávat nálepky na fotografie a videa

Pro fanoušky vtipných obrázků přidala společnost WhatsApp v systému iOS novou funkci, která umožňuje přidávat nálepky na fotografie a videa. Dříve bylo možné přizpůsobit obrázky a videa pouze pomocí emoji, textu a ručních kreseb. Chcete-li přidat nálepku, jednoduše otevřete editor aplikace WhatsApp a vyberte tu, která se vám nejvíce líbí.


Kontrola stavu uživatele WhatsApp pomocí 3D Touch

Nejnovější funkce se týká pouze uživatelů, kteří mají iPhone, který stále podporuje 3D Touch, který již není přítomen u modelů vydaných v posledních letech. Díky této funkci bude možné zobrazit náhled stavu uživatele pouhým dotykem 3D Touch.