WindTre, první spuštěná remodulace: tady je, kdo platí víc


WindTre spustil první remodulaci ve své historii: v některých případech se uživatelům zvýšila nabídka až o 4 eura měsíčně

Někteří zákazníci WindTre dostali špatnou zprávu: od 13. července již nemají svůj tarif, který byl nahrazen nabídkou "MIA 40 Special Edition", která stojí 10,99 EUR měsíčně, tj. až o 4 EUR více než některé předchozí nabídky.

WindTre v podstatě jednostranně nahradila starý tarif některých uživatelů novým. Což není špatné vzhledem k tomu, co nabízí, ale není to to, co uživatelé chtěli. V nejlepším případě mohou požádat o zrušení smlouvy nebo změnit operátora a hledat lepší nabídku pro své potřeby. Jedná se o první jednostrannou přestavbu nového operátora, který vznikl spojením společností Wind a Three 16. března 2020. Nejvíce však uživatele naštval důvod, který společnost uvedla.

Proč WindTre změnila tarif

Ve zprávách, které uživatelé obdrželi jako upozornění na změnu nabídky, WindTre uvedla: "od 13. července 2020 se vaše nabídka změní na MIA 40 - Speciální edice z důvodu ekonomické neudržitelnosti využívání vašeho stávajícího tarifu". Jinými slovy, stará nabídka přestala být pro společnost WindTre výhodná, a proto se rozhodla ji změnit na výhodnější (pro společnost, ale ne nutně pro uživatele). Ve stejné zprávě společnost WindTre správně informovala o podmínkách práva na odstoupení od smlouvy a možnosti změny operátora bez sankcí.


WindTre: nabídka MIA 40 Special Edition

Ale co v podstatě nová nabídka pro uživatele mění? Především cena, která se zvyšuje na 10,99 eur měsíčně. Není to levné, ale zahrnuje neomezené minuty a 40 GB datových přenosů měsíčně. Po vyčerpání této kapacity 40 GB budou účtovány další poplatky: 99 centů za každý spotřebovaný giga. Ale je tu také záhada, protože podle zpráv MondoMobileWebu ostatní uživatelé obdrželi jinou nabídku: neomezené minuty, 300 SMS, 40 GB za cenu 8,99 eur. I v tomto případě však WindTre sdělil možnost odstoupit do 12. července a změnit operátora bez sankcí.

Nevíme přesně, které nabídky prošly remodelingem, ale ve většině případů se jedná o staré tarify, které se sloučením obou operátorů dostaly mimo trh.