Aktualizace Windows 10, problémy s některými monitory


S aktualizací Windows 10 May 2019 Update hlásí mnoho uživatelů problémy s kalibrací obrazovky: co se děje

Po instalaci aktualizace Windows 10 May 2019 Update se zřejmě mnoho uživatelů společnosti Microsoft setkalo s chybou, která může narušit nastavení barev a kalibraci některých monitorů. Redmondská společnost se nedávno pokusila problém vyřešit vydáním další aktualizace, ale tento zásah chybu neodstranil.

Jak potvrdila Nvidia a fóra Reddit i výrobce špičkových monitorů Eizo, chyba falešně reprodukuje barvy a generuje vertikální barevné gradační čáry. Společnost Eizo v současné době nedoporučuje používat počítač s nainstalovanou aktualizací Microsoft Windows 10 May 2019 Update, zejména pokud potřebujete používat programy pro úpravu fotografií. Společnost Microsoft uvedla, že nedávno vydaná oprava KB4501375 pro aktualizaci Windows 10 May 2019 Update problémy se správou barev vyřešila, ale jak upozornilo fórum Nvidia, problém u některých grafických procesorů přetrvává.

Aktualizace Windows 10 May 2019 Update: Jak se pokusit o nápravu

Zdá se však, že existuje alternativní postup, který by mohl problém vyřešit pomocí funkce, kterou lze aktivovat prostřednictvím Ovládacích panelů. Tento trik navrhl server Windows Latest a spočívá v otevření Ovládacích panelů (pomocí Cortany je najdete v počítači), poklepáním na ně získáte přístup do knihovny Ovládacích panelů, poklepáním na Microsoft a opětovným poklepáním na Windows. Nyní vyhledejte položku WindowsColorSystem a v okně Kalibrace vpravo k ní přiřaďte spouštěč. Poté je třeba zakázat položky "Při přihlášení" a "Při přístupu k relaci uživatele". Nyní můžete počítač restartovat, aby se změny projevily. To by mělo chybu opravit a umožnit správné zobrazení barev na monitoru.


Aktualizace Windows 10 květen 2019: také problémy s VPN?

Jak uvádí DisplayCal, chyba systému Windows 10 květen 2019 postihla také specializované kalibrační aplikace třetích stran a zdá se, že narušuje i některá připojení VPN. Tento problém se týká samotné záplaty KB4501375, ale naštěstí se jedná o chybu, se kterou by se běžný uživatel VPN neměl setkat.