Jak bude Oppo Find X4 v roce 2022 vypadat


Oppo Find X4 bude jednou z prvních vlajkových lodí se systémem Android, která bude vybavena nejnovějším čipem Snapdragon 8 Gen 1, a díky zvěstem o něm už toho víme hodně

Mezi mnoha zvěstmi, které se začínají objevovat, je jedna jistota o tom, co má být jedním z nejlepších produktů roku 2022: Find X4 bude vybaven nejnovějším čipem Snapdragon 8 Gen 1, který společnost Qualcomm představila v minulých dnech. Není to jen fáma, určitě tam bude, jak prozradilo samotné Oppo.

Oppo Find X4 tedy bude součástí řady špičkových zařízení, která budou vybavena výkonným americkým čipem, a nebylo o tom pochyb, protože historicky varianta Pro vlajkové lodi Oppo vždy používala nejlepší čip Qualcomm. Oppo Find X4 Pro a Snapdragon 8 Gen 1 se tedy budou ucházet o titul nejperspektivnějšího zařízení roku 2022, ačkoli budou muset - jako každý rok - porazit tu nejlepší konkurenci, která se o nejvyšší příčky trhu snaží stále ostřeji.

Oppo Find X4, jak bude vypadat

Zbylé technické specifikace Oppo Find X4 jsou logickým důsledkem jeho statusu "špičky ve třídě". Již nyní se proslýchá, že bude mít obrazovku AMOLED s rozlišením 2K vyrobenou společností Samsung, typu LTPO, což znamená, že bude schopna modulovat obnovovací frekvenci podle aktuálních potřeb tak, aby byl nalezen ideální kompromis mezi plynulostí a spotřebou energie. Find X4 je údajně vybaven stejně výkonným (a stejně prémiovým) čipem Dimensity 9000 od MediaTeku, který tchajwanská společnost vyvinula s jasným cílem vyzvat Qualcomm. Očekává se, že řada Oppo Find X4 nabídne dvě velikosti operační paměti, buď 8, nebo 12 GB LPDDR5 (nejrychlejší na trhu), a minimálně 256GB úložiště, ale je pravděpodobné, že bude nabízeno i 512 GB, pokud Oppo nechce jít do velkých rozměrů a jít až na 1 TB.

Přední plocha Find X4 by mohla být vybavena 32megapixelovým fotoaparátem, konkrétně snímačem Sony IMX709, který Oppo již používá u modelů Reno7 a Reno7 Pro. Další snímač Sony, ale na opačném povrchu, v podobě hlavního fotoaparátu: byl by to 50megapixelový IMX766 s optickou stabilizací obrazu. Další 50megapixelový fotoaparát Sony IMX766 by sloužil jako ultraširokoúhlý fotoaparát a 13megapixelový objektiv Samsung S5K3M5 jako teleobjektiv s 2násobným optickým zoomem.

Baterie Oppo Find X4 by měla mít kapacitu 5 000 mAh s kabelovým rychlonabíjením o výkonu 80 W a bezdrátovým rychlonabíjením o výkonu 50 W. Bude také vybaven technologií NFC a infračerveným vysílačem pro ovládání chytrých televizorů, klimatizací apod.


Oppo Find X4, kolik bude stát

Podle zvěstí bude cena Oppo Find X4 v Číně začínat na zhruba 700 eurech za variantu 8+256 GB. V Číně bude nepochybně dražší kvůli daním a logistickým nákladům.