První skládací smartphone Oppo je připraven: kdy přijde na trh


První skládací smartphone Oppo je údajně připraven na trh: kdy přijde na trh podle nejnovějších zvěstí od spolehlivého úniku

Oppo je údajně připraveno konkurovat v rychle rostoucím sektoru skládacích smartphonů. Z pověstí se podařilo získat určité indicie o tom, kdy by mohl přijít první smartphone, který by mohl vyzvat velmi dobré produkty, které jsou již na trhu, a podle zpráv to nebude trvat dlouho.

Debut prvního skládacího smartphonu Oppo není daleko. Poslední zvěsti se týkaly jeho příchodu na trh, přičemž listopad byl označen za měsíc, který by Oppo chtělo stíhat jako první. Především je potřeba podkopat prvenství Samsungu, který má za sebou již třetí generaci skládacích zařízení a který se s tou nejnovější zřejmě trefil do správného vzorce mezi specifikacemi, kvalitou provedení a cenou, zejména s modelem Galaxy Z Flip3. Oppo by tak bylo připraveno "bojovat" v segmentu, který by se měl rychle rozšiřovat.

Skládací telefon Oppo s designem "podobným knize"

Samsung se může ve svém portfoliu pochlubit dvěma skládacími telefony, jedním s designem "clamshell" a druhým s designem "podobným knize". Očekává se, že skládací telefon Oppo bude patřit do druhé kategorie, tedy do jedné řady s Galaxy Z Fold3, Xiaomi Mi Mix Fold a Huawei Mate X2. Podle zvěstí společnost Oppo navrhla produkt s 8palcovým displejem OLED LTPO - což je nejnovější technologie, která oproti minulosti výrazně snižuje spotřebu energie - a obnovovací frekvencí 120 Hz.

Vzhledem k přítomnosti technologie LTPO je možné, že by obnovovací frekvence mohla být variabilní, tj. software pro správu by mohl upravovat hertz podle prováděné činnosti, aby vždy dosáhl správné rovnováhy mezi plynulostí a spotřebou energie. Snapdragon 888, o kterém se proslýchá, že bude v "řídicí místnosti" skládacího smartphonu Oppo, je velmi výkonný čip, který při využití svých možností také spotřebuje hodně energie, takže s technologií tohoto typu by bylo možné zabránit "plýtvání" energií zvýšením autonomie.


Baterie nezáří, ale dobíjení je rychlé

V této souvislosti se proslýchá, že uvnitř skládacího smartphonu Oppo bude 4.

V této souvislosti se proslýchá, že uvnitř skládacího smartphonu Oppo bude baterie s kapacitou 4 500 mAh, která sice není nijak velká (vzhledem k tomu, kolik energie spotřebují dva tak velké displeje), ale díky technologii 65 W ji bude možné rychle dobíjet.

Objevily se také informace, že na zadní straně bude hlavní fotoaparát Sony IMX766 s rozlišením 50 megapixelů: ten nebude jediný, ale prozatím nejsou k dispozici žádné další informace o senzorech, které budou tvořit skupinu fotoaparátů.

Na přední straně bude 32megapixelový snímač pro selfie a opět se mlčí o možnosti, že by fotoaparát mohl být integrován pod displejem, jako je tomu u Samsungu Galaxy Z Fold3. Kdo ví, třeba Oppo v tomto směru zapracovalo a získalo odborné znalosti pro umístění pod obrazovku a podařilo se mu dosáhnout uspokojivých výsledků z hlediska kvality obrazu. Čtečka otisků prstů pro bezpečné odemykání však bude na boku: na šasi.