Redmi 10: nový levný smartphone Xiaomi je připraven k uvedení na trh


Redmi 10 je certifikován v Thajsku, což je znamení, že uvedení na trh v Asii je blízko a že poté dorazí do Evropy za velmi atraktivní cenu.

Z thajské Národní komise pro vysílání a telekomunikace (NBTC) přichází skvělá zpráva pro ty, kteří hledají chytrý telefon s dobrou výbavou a přijatelnou cenou: v současné době probíhá certifikace nového modelu Xiaomi Redmi 10.

Na začátku roku 2021 uvedla společnost Xiaomi na trh model Redmi 9 Power, po kterém následovaly dva modely řady Note: Redmi Note 10 Pro 5G a Redmi Note 10T. "Hladký" Redmi 10 při představení chybí, ale zřejmě není daleko doba, kdy se s ním setkáme na asijském trhu. Očekává se, že zařízení bude mít o něco horší vlastnosti než Redmi Note 10, ale také nižší cenu a vstoupí do segmentu trhu, který je nyní přeplněn konkurencí. Očekává se, že Redmi Note 10 bude z hlediska specifikací o něco horší zařízení než Redmi Note 10, ale za nižší cenu, a to v přeplněném segmentu trhu, který je již nyní přeplněn konkurencí. Proslýchá se, že je vybaven čipem MediaTek Helio G88, 6 GB RAM a 128GB úložištěm.

Zadní fotoaparát je velmi působivý, má čtyři snímače: 50 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP. Očekává se, že selfie kamera bude mít rozlišení 8 MP. Velikost 6,5palcového displeje je dobrá, stejně jako rozlišení FHD+ a obnovovací frekvence 90 Hz (což je téměř normální i v cenové relaci kolem 200 eur).

Redmi 10: Kolik bude stát

Vezmeme-li v úvahu, že standardní cena Redmi Note 10 je 229,90 EUR, je jasné, že by se Redmi 10 mohl v Evropě dostat těsně pod hranici 200 EUR.

Na ostatních trzích blíže Číně a s nižšími daněmi by Xiaomi Redmi 10 mohl stát podle současného kurzu pouhých 150 EUR.