Honor 7A, levný smartphone s duálními fotoaparáty


Smartphone je vybaven čipsetem Snapdragon s 2/3 GB RAM a 32 GB interního úložiště. 5,7palcový displej s poměrem stran 18:9

Po loňském uvedení smartphonu střední třídy Honor 7X se čtyřmi fotoaparáty se čínská společnost vrací na trh s novým zařízením řady Honor 7. Honor 7A je základní smartphone s velmi atraktivní cenovkou.

Specifikace Honoru 7A nejsou nijak zvlášť působivé, ale jedná se o základní zařízení, na kterém lze spustit nejdůležitější aplikace, včetně aplikací WhatsApp a Facebook. Jedná se o smartphone určený především pro ty, kteří hledají záložní zařízení, nebo pro ty, kteří nechtějí utrácet za mobilní telefon mnoho peněz. Honor 7A je vybaven duálním zadním fotoaparátem, ačkoli kvalita pořízených snímků není nijak skvělá. Honor, jehož uvedení na trh v Itálii je naplánováno na druhou polovinu dubna za mimořádně konkurenceschopnou cenu, umožní čínské společnosti dále posílit svou pozici v sektoru chytrých telefonů nižší třídy s výhodnou cenou.

Technický list Honor 7A

Na rozdíl od mnoha zařízení uváděných čínskou společností není Honor 7A vybaven čipovou sadou HiSilicon (vyrobenou společností Huawei), ale SoC Snapdragon 430 od Qualcommu, procesorem určeným pro základní smartphony, který však poskytuje dobrý výkon. K dispozici jsou 2/3 GB RAM a 32 GB interního úložiště (s možností rozšíření až na 256 GB pomocí karty SD), v závislosti na zvolené verzi. Displej je 5,7palcový FullView a stejně jako všechny smartphony vydané v posledních měsících má poměr stran 18:9. Rozlišení obrazovky je 1440 × 720 pixelů. Prostor pro fotoaparát se skládá z duálního zadního fotoaparátu s 13megapixelovým hlavním snímačem s clonou 2,2 a 2megapixelovým sekundárním snímačem. Přední fotoaparát má rozlišení 8 Mpx a ohniskovou vzdálenost 2,0. Baterie má kapacitu 3000 mAh.


Cena a datum vydání Honoru 7A

Dostupnost Honoru 7A v Itálii čínská společnost konečně potvrdila: zařízení bude možné zakoupit od poloviny dubna za velmi atraktivní cenu. Honor 7A stojí 139 eur, což z něj dělá jediný smartphone s rozpoznáváním obličeje za méně než 150 eur.