OnePlus 8 Pro, smartphone s rentgenovou kamerou


Senzor barevného filtru smartphonu OnePlus 8 Pro dokáže nahlédnout dovnitř plastových předmětů a "odhalit" zařízení

Ti, kdo si koupí smartphone OnePlus 8 Pro, budou mít k dispozici funkci, kterou společnost OnePlus ani netvrdí: rentgenovou kameru. Přesněji řečeno, schopnost pořizovat rentgenové fotografie je neodhaleným důsledkem senzoru "barevného filtru", na který společnost OnePlus upozornila v technických specifikacích zařízení.

Rentgenové fotografie byly ve skutečnosti objeveny uživateli, kteří si hráli s telefonem a všemi jeho funkcemi. A protože někteří z těchto uživatelů jsou velmi známí na Twitteru a dalších populárních místech na internetu, jako například Max Weinbach z XDA-Developers a YouTuber Ben Geskin, vyskočila na povrch zpráva, že při pořizování fotografií nebo videí s režimem barevného filtru telefonu OnePlus 8 Pro můžete vidět skrz věci. Web okamžitě zaplnila rentgenová videa zařízení, která ukazují, na kterých objektech tento trik funguje a na kterých ne.

OnePlus 8 Pro, jak používat rentgen

Ve videích na webu je jasně vidět, jak lze smartphonem OnePlus prohlédnout tenké vrstvy plastu. Například plášť dálkového ovladače nebo Apple TV: v rámečku s aktivním barevným filtrem se tyto předměty jeví jako poloprůhledné a je vidět základní elektronika, která je na rozdíl od plastu pro rentgenové záření neprůhledná. Stačí zapnout barevný snímač, který je ve skutečnosti určen k vytváření vizuálně působivých fotografických efektů výběrem jedné barvy a jejím zvýrazněním, a můžete vidět vnitřek některých objektů.


OnePlus 8 Pro: na které objekty rentgen funguje

Rentgenové záření je neviditelná část světelného spektra, kterou digitální fotoaparáty obvykle vyřazují. Barevný snímač telefonu OnePlus 8 Pro však propouští jen malé množství, což umožňuje výše popsané kouzlo. Toto kouzlo však funguje pouze u velmi tenkých plastových předmětů a látek. Mezi různými snímky na webu je totiž i jeden, který zveřejnil server AndroidPit a z něhož je patrné, že snímač dokáže vnímat list A4 s nápisem umístěný pod černým tričkem, které má na sobě chlapec. A tato možnost by mohla společnosti OnePlus přinést nejednu kritiku, protože má poměrně závažné dopady na soukromí. Kdo může říct, že ho nepoužije nějaký voyeur, aby nás "svlékl pomocí smartphonu"? Společnost OnePlus zatím o rentgenovém fotoaparátu svého smartphonu neřekla ani slovo.