OnePlus Z se objevil na internetu: oficiálně představené specifikace


Čínský výrobce se chystá uvést na trh nový levný smartphone poté, co nedávno představil nová špičková zařízení pro rok 2020

Příští měsíc má být oficiálně představen, ale možná už víme, jak bude OnePlus Z vypadat, protože se objevil na benchmarkové platformě Geekbench, a to včetně výsledků testů a návrhu specifikací. Není stoprocentně jisté, že se jedná o finální verzi, ale je tu velká šance.

Přesněji řečeno, zařízení testované na Geekbench je označeno kódem OnePlus AC2003, což určitě nebude obchodní název, pod kterým půjde do prodeje. Výkon v testech s jedním a více jádry je zajímavý, ale není špičkový. To naznačuje, že OnePlus Z bude vybaven SoC střední třídy, ale s velkou pamětí RAM. Podle Geekbench půjde o SoC Qualcomm Snapdragon a nikoliv MediaTek Dimensity 1000, jak se původně spekulovalo. Všechny informace na Geekbench je však třeba brát s velkou rezervou.

OnePlus Z: Jak bude vypadat

Jediné technické specifikace, které lze z výpisu v Geekbench vyčíst, jsou kódové označení zařízení OnePlus C2003, operační systém Android 10, skutečnost, že SoC bude nespecifikovaný osmijádrový Qualcomm s maximální frekvencí 1,8 GHz (předpokládáme Snapdragon 765 nebo 765G) a že operační paměť bude mít kapacitu 12 GB.

To jsou všechny informace viditelné na stránkách benchmarku a zbytek jsou jen obvyklé zvěsti: 6,4palcový AMOLED displej s otvorem pro přední 16Mpx fotoaparát, trojitý zadní objektiv (48 Mpx, 16 Mpx a 12 Mpx, tedy žádný hloubkový senzor). Baterie má mít kapacitu 4 000 mAh a očekává se, že Snapdragon 765 ponese modem 5G.


OnePlus Z: výkon

Kromě technických specifikací nyní známe i výkon smartphonu OnePlus Z: 612 v jednojádrovém a 1 995 ve vícejádrovém provedení. Výsledek u jednoho jádra je podobný jako u Samsungu Galaxy S9+ s 1,8 GHz SoC Exynos 9810, zatímco výsledek u více jader je totožný s výsledkem u Google Pixel 3 XL. Tyto výsledky jsou srovnatelné s výsledky loňských špičkových smartphonů. Je však třeba poznamenat, že uživatelé mohou upravit soubor build.prop telefonu tak, aby rozpoznal jiné zařízení. V tuto chvíli tedy nemůžeme stoprocentně potvrdit, že testované zařízení bylo skutečně OnePlus Z.