Jak odstranit pozadí fotografie bez Photoshopu


Pro odstranění pozadí fotografie nemusíte být zrovna kouzelník s Photoshopem. Stačí se spolehnout na umělou inteligenci remove.bg

Jednou z nejzábavnějších věcí, kterou můžete s digitálními fotografiemi udělat, je odstranit pozadí a nahradit ho jiným, čímž se objekt v popředí prakticky dostane na místa, kde nikdy nebyl, nebo se dostane do komických situací. To je základem mnoha memů, v nichž je jako objekt v popředí použita slavná osoba.

Pamatujete si na mem s Willem Smithem na dovolené v Itálii v létě 2014? Přesně tak to vypadalo: z fotografie, kterou americký herec skutečně zveřejnil, bylo odstraněno pozadí a nahrazeno těmi nejnepředstavitelnějšími místy. Nejoblíbenějším programem pro odstraňování pozadí z fotografií je již dlouho Photoshop, následovaný bezplatnými alternativami, jako je Gimp, ale tento proces je pracný a není pro každého. Jak tedy odstranit pozadí z fotografií bez Photoshopu, Gimpu nebo podobného softwaru?

Remove.bg, bezplatná alternativa k Photoshopu pro odstranění pozadí z fotografií

Skvělou alternativou se ukazuje být Remove.bg, webová stránka, která umožňuje nahrát obrázek (nebo vložit odkaz na obrázek zveřejněný na webu) a odstranit pozadí, aniž byste museli cokoli dělat: vše provede pomocí algoritmů umělé inteligence, které rozpoznají objekt v popředí a pozadí a odstraní pouze to druhé. To vše během několika sekund. Funguje to? Ano, a dobře, ale v tuto chvíli rozpoznává pouze lidské objekty: pokud nahrajete například fotografii svého psa, Remove.bg ji nebude schopen zpracovat.

"Naše umělá inteligence je vycvičena k detekci lidí v popředí a všeho ostatního jako pozadí - stojí v často kladených dotazech Remove.bg - Proto funguje pouze tehdy, pokud je na obrázku alespoň jedna osoba.


Odstranit.bg: funguje?

Dalším omezením tohoto programu je, že vygenerovaný soubor ve formátu PNG má velmi malé rozlišení (500 × 500 pixelů), což je v pořádku, pokud Remove.bg používáte k vytváření vtipných a originálních obrázků pro sociální sítě, ale nestačí, pokud potřebujete něco profesionálnějšího. Pro ostatní je Remove.bg opravdu dobrou alternativou k Photoshopu, kterou je třeba zvážit pro odstranění pozadí z fotografií a úspěch, který má tato stránka mezi uživateli, je obrovský, ale zasloužený. Mezi nejobtížnější úkoly, které lze ve Photoshopu provést, ale které Remove.bg zvládá zcela samostatně a s vynikajícími výsledky, patří konturování dlouhých vlasů, které rozfoukal vítr. Remove.bg nemá problém ani s dalším klasickým případem obtížného obrázku: s velmi složitým a členitým pozadím.